10 maj

10. 05. 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 10. 05. 2020 r.
V NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Bóg zapłać wszystkim, którzy w czasie Czterdziestogodzinnego Nabożeństwa  uczestniczyli w adoracji.
  2. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe codziennie o godz. 1730. Każdego dnia rozważane jest życie i działalność Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego.  Jeśli ktoś nie może uczestniczyć w nabożeństwie w kościele, zachęcamy do modlitwy w domu.
  3. Ponieważ w liturgiach w naszej świątyni może uczestniczyć
    ograniczona liczba osób dalej  będą kontynuowane transmisje Mszy św. w niedzielę o godz. 12.00 na
    : Facebooku iYou Tube.
  4. Uczestnicząc we Mszy św. za pośrednictwem mediów, przeżywajmy ją tak, jakbyśmy byli obecni w kościele. Jeśli jesteśmy w stanie łaski uświęcającej Komunię Św. możemy przyjąć duchowo. W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka stanowczo zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na rękę, a nie do ust. Przypominamy też o obowiązku zasłaniania ust i nosa zarówno w świątyni, jak i na terenie przykościelnym.
  5. W poniedziałek Msza św. z modlitwą wypominkową o godz. 18.00.
  6. W środę 13 maja wspomnienie NMP Fatimskiej.
    W czwartek święto Św. Macieja Apostoła.
    W sobotę Święto Św. Andrzeja Boboli, patrona Polski.
  7. Ofiary składane dziś na tace przeznaczone są na cele inwestycyjne. Można je składać przy wyjściu z kościoła. Ostatnio wykonana inwestycja, to ocieplenie i elewacja Domu Parafialnego. Do spłaty  pozostała jeszcze jedna trzecia należności.
  8. Na stoisku są do nabycia tygodniki: Niedziela i Gość Niedzielny.
  9. List Biskupa Łowickiego dotyczący cmentarzy. Apel o roztropność przy kupowaniu z racji pogrzebu kwiatów, wieńców i zniczy w sytuacji bardzo dużego wzrostu opłat za wywóz śmieci. Dobrą tradycją jest zamawianie intencji mszalnych za zmarłego, zamiast kupowania kwiatów.