02 maj

03. 05. 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 03. 05. 2020 r.
IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

1.  Z racji Niedzieli Dobrego Pasterza i pierwszej niedzieli miesiąca
    po Mszy św. modlitwa przed Najświętszym Sakramentem w intencji powołań. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na seminarium łowickie.
  2. Dziś przypada rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
  3. Przypominamy, że w liturgiach w naszej świątyni może uczestniczyć do
    30 osób. Transmisje Mszy św. w niedzielę o godz. 12.00 będą dalej kontynuowane na: Facebooku  i You Tube. Przypominamy też
    o obowiązku zasłaniania ust i nosa zarówno w świątyni, jak i na terenie przykościelnym.
  4. Uczestnicząc we Mszy św. za pośrednictwem mediów, przeżywajmy ją tak, jakbyśmy byli obecni w kościele. Jeśli jesteśmy w stanie łaski uświęcającej Komunię Św. możemy przyjąć duchowo. W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka stanowczo zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na rękę,
    a nie do ust.
  5. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 1730. Jeśli nie może ktoś uczestniczyć w nabożeństwie w kościele, zachęcamy do modlitwy
    w domu.
  6. W poniedziałek wspomnienie Św. Floriana patrona strażaków. Wszystkim strażakom składamy serdeczne życzenia szczególnej opieki Świętego Patrona.
  7. W piątek 8 maja Uroczystość Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika -patrona naszego kościoła. Msze św. o godz. 700 i 1800. Tego dnia można spożywać pokarmy mięsne.
  8. Do uroczystości przygotowujemy się uczestnicząc w  corocznym Nabożeństwie Adoracyjnym zwanym „40- Godzinnym Nabożeństwem.
    W środę i czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do 18.00. Aby adoracja ta mogła mieć formę bardziej zorganizowaną zachęcamy do poprowadzenia modlitw według programu wywieszonego w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej. Wskazane godziny to propozycja, jednak możemy przychodzić na adorację według naszych możliwości.
  9. Na stoisku są do nabycia tygodniki: Niedziela i Gość Niedzielny
    bezpłatne Dobre Nowiny.
  10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy sp. +Irenę Kuśmierską. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU
 NABOŻEŃSTWO CZTERDZIESTOGODZINNE

ŚRODA    6 MAJA 2020

godz. 7.00         Msza św.
godz. 8.00        Koło Misyjne
godz. 9.30        Koło pw. Św. Maksymiliana
godz. 11.00       Koło pw. Św. Franciszka
godz. 12.00       Koło  pw. MB Częstochowskiej
godz. 13.00       Koło pw. MB Nieustającej Pomocy
godz. 14.00       Koło pw. Św. Józefa
godz. 15.00     Koronka do Miłosierdzia Bożego godz. 16.00

Koło Rodziców pw. Św. Rity
godz. 17.30       nabożeństwo majowe
godz. 18.00       Msza św.

CZWARTEK    7 MAJA 2020

godz. 7.00                    Msza św.
godz. 8.00                   Budy Stare, Budy Zosine
godz. 9.00                   Budy Michałowskie
godz. 10.00                 Jaktorów
godz. 11.00                 Jaktorów Kolonia.
godz. 12.00                 Budy Grzybek
godz. 13.00                 Chylice Kolonia
godz. 14.00                 Chyliczki i Grabnik
godz. 15.00                 Koronka do Miłosierdzia Bożego
godz. 16.00                 Chylice
godz. 18.00                 Msza św.

PIĄTEK    8 MAJA 2020
UROCZYSTOŚĆ ŚW. STANISŁAWA BISKUPA I MĘCZENNIKA