26 kwi

26. 04. 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26. 04. 2020 r.
III NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Rozpoczynamy dziś XII Tydzień Biblijny i IV Narodowe Czytanie Pisma Świętego. W tym roku jest zachęta do czytania Ewangelii
    wg. Św. Mateusza. Przy wyjściu z kościoła możemy zabrać kartkę
    z wybranymi fragmentami i propozycją rozważania tego tekstu.
  2. Przypominamy, że w liturgiach w naszej świątyni może uczestniczyć do
    30 osób. Transmisje Mszy św. w niedzielę o godz. 12.00 będą dalej kontynuowane na: Facebooku  i You Tube  . Przypominamy też
    o obowiązku zasłaniania ust i nosa zarówno w świątyni, jak i na terenie przykościelnym.
  3. Uczestnicząc we Mszy św. za pośrednictwem mediów przeżywajmy ją tak, jakbyśmy byli obecni w kościele. Jeśli jesteśmy w stanie łaski uświęcającej Komunię Św. możemy przyjąć duchowo. W imię miłości bliźniego
    i odpowiedzialności za drugiego człowieka stanowczo zachęcamy, aby w kościele przyjmować  Komunię Św. na rękę, a nie do ust.
  4. Od piątku nabożeństwa majowe codziennie o godz. 1730. Jeśli nie może ktoś uczestniczyć w nabożeństwie w kościele, zachęcamy do modlitwy w domu.
  5.  Święto  św. Józefa Robotnika przypada 1 maja. W czasie Mszy św.
    o godz. 700 i 1800 modlić się będziemy w intencji ludzi pracy. W tym dniu przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Pamiętajmy o Komunii Pierwszopiątkowej.
  6. Ponieważ dzień 3 maja, w którym obchodzimy Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski przypada w tym roku w niedzielę, a niedziela wielkanocna nie dopuszcza innych uroczystości, uroczystość Matki Bożej została przeniesiona na sobotę 2 maja. Msze św.  o godz. 7.00,  9.00, i 18.00.
  7. W sobotę 2 maja obchodzone jest Święto Flagi. Zachęcamy do wywieszenia flag przy naszych domach.
  8. W związku z panującą pandemią nie będzie możliwe przeprowadzenie Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej w zaplanowanym terminie
    31 maja 2020 r. Na spotkaniu z przedstawicielami rodziców padła propozycja zorganizowania uroczystości  w dniach 15 i 16 sierpnia br. O ile nie będzie przeciwwskazań.
  9. Nie będzie też Uroczystości Rocznicy Pierwszej Komunii planowanej na
    24 maja br. O nowym terminie powiadomimy.
  10. Uroczystość bierzmowania planowana była na 13 czerwca br. Czy to będzie możliwe podamy w drugiej połowie maja.
  11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy sp. +Janinę Szymaniak. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.
  12. Ufni w Miłosierdzie Boże módlmy się śpiewem Suplikacjii o uchronienie nas od klęski suszy oraz o ustanie pandemii.