11 cze

07. 06. 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 07. 06. 2020 r.
UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. modlitwy o nowe powołania kapłańskie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
  2. Msza św. z modlitwą wypominek odbędzie się  w poniedziałek 8 czerwca o godz. 1800.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.30 ze śpiewem Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  4. Uroczystość Bożego Ciała z Procesją Eucharystyczną przeżywać będziemy w czwartek 11 czerwca. W tym roku ze względu na obowiązujące ograniczenia nie będzie jednej procesji ulicami parafii. Procesje do czterech ołtarzy będą na terenie przykościelnym po Mszach św.  o godz. 830, o godz. 1100 oraz o godz. 1800. Wtedy liczba uczestników rozłoży się na trzy  liturgie. Zapraszamy asystę procesyjną. Dzieci mogą przyjść w strojach komunijnych do asysty. Dziewczynki, które chcą sypać kwiatkami w czasie procesji zapraszamy na próbę we wtorek o godz. 1700 przy kościele. Zachęcamy do przynoszenia kwiatków do sypania.
  5. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa na terenie świątyni.
    W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka stanowczo zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na rękę, a nie do ust. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni.
  6. Okres obowiązku Spowiedzi i Komunii Wielkanocnej wynikający z przykazań kościelnych został przez Biskupa Łowickiego wydłużony do 14 września.
  7. Uroczystość bierzmowania odbędzie się 13 czerwca o godz. 11.00. Bierzmowania udzieli Ksiądz Biskup Senior Diecezji Drohiczyńskiej Tadeusz Pikus. Spotkanie przygotowujące do uroczystości we wtorek
    o godz. 16.00. Spowiedź w piątek o godz. 16.00.
  8. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii oraz ich rodziców zapraszamy na Mszę św. w przyszłą niedziele na godz. 16.00.
  9. W przyszłą niedziele taca na inwestycje parafialne.
  10. Na stoisku są do nabycia tygodniki: Niedziela i Gość Niedzielny