30 sty

31. 01. 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  31.01. 2021 r.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Zakończyliśmy w sobotę organizowanie Mszy św. w intencji rodzin naszej parafii. Niech kolędowe – Boże błogosławieństwo towarzyszy wszystkim rodzinom w tym nowym roku. Dziękujemy za wspólną modlitwę. Bóg zapłać za składane ofiary na potrzeby parafii.
 2. We wtorek 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. o godz. 7.00,  9.00, 18.00. W czasie każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Gromnice możemy nabywać na stoisku. W to święto obchodzony jest też Dzień Życia Konsekrowanego. Po Mszy św. zbierane będą ofiary do puszek na zakony klauzurowe.
 3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okolicznościowe modlitwy po Mszy wieczornej. Spowiedź w piątek:
   rano  w czasie Mszy, wieczorem od godz. 17.30.
 4. W piątek wspomnienie św. Agaty.
 5. Ze względu na ograniczenia liczby osób w świątyni w dalszym ciągu będziemy w niedzielę sprawować Mszę o godz. 7.00 oraz transmitować Mszę św.
  z naszego kościoła o godz. 12.00
  na: Facebooku  i You Tube 
 6. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa na terenie świątyni.
  W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na rękę, a nie do ust. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni.
 7. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego” jestteż „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci.
 8. Stowarzyszenie „ Nieść Ulgę w Cierpieniu” zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego  na dalszą działalność Stowarzyszenia. Oprócz prowadzenia Hospicjum Domowego i Poradni Paliatywnej Stowarzyszenie gromadzi środki na budowę Ośrodka Hospicyjnego w Żyrardowie. Przy wyjściu z kościoła będą rozdawane ulotki z informacjami na ten temat.
 9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w parafii śp. +Janinę Zagrajek. Polecamy ją miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek