23 sty

24. 01. 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  24.01. 2021 r.

III NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego ustanowioną przez Papieża Franciszka  dla podkreślenia ważności Słowa Bożego w życiu chrześcijanina.
  2. Dziś po Mszy Św. zbiórka do puszek organizowana przez Caritas na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Chorwacji.
  3. W poniedziałek 25 stycznia święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła.
    W tym dniu kończy się Tydzień Modlitwo Jedność Chrześcijan.
  4. We wtorek wspomnienie Św. Tymoteusza i Tytusa,
    w czwartek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu,
    w piątek wspomnienie Bł. Bolesławy Lament (pochodzącej z Łowicza)
  5. Ze względu na ograniczenia liczby osób w świątyni w dalszym ciągu będziemy w niedzielę sprawować Mszę o godz. 7.00 oraz transmitować Mszę św.
    z naszego kościoła o godz. 12.00
    na: Facebooku  i You Tube
  6. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa na terenie świątyni.
    W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na rękę, a nie do ust. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni.
  7. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego” jest też „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci.
  8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w parafii śp. + Krystynę Szadkowską. Polecamy ją miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek
  9. Z powodu trwającej pandemii w tym roku nie będzie odwiedzin duszpasterskich z tzw. „kolędą“ w domach parafian. Zapraszamy Parafian ze wskazanych ulic na Mszę Świętą o godz. 18.00 do kościoła, sprawowaną
    w intencji parafian z danej ulicy i zmarłych z ich rodzin. Na zakończenie będzie odmówiona modlitwa błogosławieństwa kolędowego. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w czasie tej Mszy ofiarami składanymi na tacę wspierają potrzeby naszej parafii.

Program Mszy  odprawianych w intencji mieszkańców poszczególnych ulic wywieszony jest w gablocie ogłoszeń oraz w ogłoszeniach na stronie internetowej parafii.

Rodziny, które chcą poświęcić nowe domy mogą indywidualnie umawiać się na poświęcenie w zakrystii lub kancelarii.

25  –  30  STYCZNIA   2021

PROGRAM  MSZY ŚW.  W  INTENCJI  MIESZKAŃCÓW  ULIC:

PONIEDZIAŁEK – 25 STYCZNIA 2021

godz. 18.00   – ul. PADEREWSKIEGO, NOWOWIEJSKIEGO,
                        BOLESŁAWA ŚMIAŁEGO, PODLASKA, KILARA
                        LUTOSŁAWSKIEGO

WTOREK – 26 STYCZNIA 2021

godz. 18.00 – ul. MONIUSZKI, CHOPINA, SZYMANOWSKIEGO,
                              BRZOZOWA, SYGIETYŃSKIEGO

ŚRODA   –     27 STYCZNIA  2021

godz. 18.00.- STARE BUDY(przy Radziejowickiej)
                      ul. RADZIEJOWICKA, LESZCZYNOWA, MIRABELI