30 wrz

30. 09. 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA   30. 09. 2018 r.

1. Na Mszę św. w intencji poległych w Bitwie pod Jaktorowem zapraszamy na cmentarz w Budach Zosinych dziś o godz. 1200. Po Mszy św. rekonstrukcja historyczna bitwy.
  2. Od jutra zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1730. Zachęcamy do tej pięknej modlitwy na wspólnych nabożeństwach a jeśli to nie jest możliwe – do modlitwy rodzinnej lub osobistej.
  3. Składam serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które złożyły ofiary na renowację nagrobka pierwszego proboszcza naszej parafii – ks. Stanisława Baranowskiego. Prace zbliżają się już ku końcowi. Bliska ukończenia jest również inna bardzo ważna dla naszej społeczności i długo wyczekiwana inwestycja – budowa parkingu przy cmentarzu. Cieszymy się, że nastąpi to jeszcze przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Dziękuję wszystkim, którzy się do tego przyczynili. Jednak jako wierzący, przywołując także pamięć o ks. Baranowskim, chcemy przede wszystkim złożyć dziękczynienie Panu Bogu, bez którego przecież nic uczynić nie możemy. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian, władze samorządowe (Pana Wójta, wszystkich Radnych Gminy na czele z Przewodniczącym Rady), pracowników gminy, wykonawców parkingu do naszego kościoła na Mszę św. pod przewodnictwem Biskupa Wojciecha Osiala, którą będzie sprawował w sobotę 6 października o godz. 1800. Przyjdźmy pół godziny wcześniej na nabożeństwo różańcowe. Po Mszy św. przejedziemy na parking aby Biskup Wojciech dokonał aktu poświęcenia nagrobka i parkingu. Dla niezmotoryzowanych będzie podstawiony autokar.
  4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota w miesiącu. Zapraszamy na spowiedź pierwszopiątkową rano przed lub w trakcie Mszy św. a po południu
    od godz. 1720.
  5. Zebranie Koła Żywego Różańca pw. Św. Franciszka odbędzie się w przyszłą niedzielę
    7 października po Mszy św. o godz. 1030 w sali katechetycznej na plebanii.
  6. Od przyszłej niedzieli będzie można zamawiać intencje mszalne na 2019 rok.
  7. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.
    Na stoisku możemy nabyć też ścienne kalendarze diecezjalne
  8. Zapowiedzi przedmałżeńskie i intencje mszalne wywieszone są w gablocie ogłoszeń.