13 paź

07. 10. 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA   07. 10. 2018 r.

1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1730. Zachęcamy do tej pięknej modlitwy na wspólnych nabożeństwach a jeśli to nie jest możliwe – do modlitwy rodzinnej lub osobistej.
  2. Składam serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które uczestniczyły
    w poświęceniu odnowionego nagrobka pierwszego proboszcza naszej parafii
    – ks. Stanisława Baranowskiego oraz parkingu przy cmentarzu. Szczególne podziękowania dla tych, którzy przyczynili się do powstania parkingu i jego wykonania: władzom samorządowym na czele z Panem Wójtem Maciejem Śliwerskim i Wicewójtem Zbigniewem Guzewskim, całej Radzie Gminy na czele z Przewodniczącym Rady Mirosławem Byczakiem, głównemu wykonawcy: firmie AS Bud Alfred Śpiewakowski, nadzorującym budowę Andrzejowi Pydzikowi i Andrzejowi Muszyńskiemu oraz pracownikom gminy.
  3. Zebranie Koła Żywego Różańca pw. Św. Franciszka odbędzie się dziś po Mszy św.
    o godz. 1030 w sali katechetycznej na plebanii.
  4. Od dziś można zamawiać intencje mszalne na 2019 rok.
  5. Zapraszamy na kolejne nabożeństwo w intencji Ojczyzny w czwartek 11 października po Mszy św. o godz. 1800.
  6. Uroczystość Bł Honorata Koźmińskiego – patrona naszej diecezji w sobotę
    13 października.
  7. Uroczystość 350 rocznicy Konsekracji Kościoła Katedralnego w Łowiczu w przyszłą niedzielę 14 października o godz. 1200 w katerze łowickiej. (Na wcześniej czytanym zaproszeniu mylnie podano godz. 1800.)
  8. W przyszłą niedzielę taca na inwestycje parafialne.
  9. W związku z Dniem Papieskim w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Dzieło Trzeciego Tysiąclecia – stypendia dla uczniów i studentów.
  10.  W związku z przygotowaniami do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy młodzież kl. III Gimnazjum i kl. VIII Szkoły Podstawowej wraz z ich rodzicami na pierwsze spotkanie w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 1600.
  11. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny z filmem pt: „Sprawa Chrystusa” , Mały Gość Niedzielny. Na stoisku możemy nabyć też ścienne kalendarze diecezjalne.