22 wrz

23. 09. 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   XXV NIEDZIELA ZWYKŁA   23. 09. 2018 r.

1. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na remont grobu pierwszego proboszcza jaktorowskiej parafii ks. Stanisława Baranowskiego.
  2. W ramach przygotowania do przyjęcia Pierwszej Komunii św. zapraszamy dzieci z klas trzecich wraz z rodzicami na pierwsze spotkanie dziś w czasie Mszy św. o godz. 1600.
  3. W sobotę 29 września święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
  4. W przyszłą niedzielę 30 września zapraszamy na Mszę św. na cmentarzu w Budach Zosinych o godz. 12.00 w intencji poległych w Bitwie pod Jaktorowem. Plakat wywieszony w gablocie ogłoszeń.
  5. Biskup Łowicki kieruje do Kół Żywego Różańca zaproszenie na Pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Domaniewicach, która odbędzie się 29 września. Tegoroczna pielgrzymka włącza się w ogólnopolską modlitwę w intencji naszej Ojczyzny, przezywającej100-lecie odzyskania niepodległości.
  6. Jest jeszcze drugie zaproszenie do katedry w Łowiczu na uroczystość 350 rocznicy jej konsekracji, która odbędzie się 14 października o godz. 1800.
  7. Parafia dziekańska w Żyrardowie organizuje wyjazd autokarem spotkanie młodzieży na Stadionie Narodowym w Warszawie 6 października. Zgłoszenia można kierować do naszych duszpasterzy. Informacja o spotkaniu na plakacie w gablocie ogłoszeń
  8. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.
    Na stoisku możemy nabyć też ścienne kalendarze diecezjalne.
  9. Zapowiedzi przedmałżeńskie i intencje mszalne wywieszone są w gablocie ogłoszeń.
  10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp.:
    Marka Pindora i Stanisławę Śnieg. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  11. Proszono nas o następujące ogłoszenie:

Wójt Gminy Jaktorów uprzejmie informuje, że od 10 października  b.r. sukcesywnie dostarczane będą do posesji darmowe pojemniki na odpady komunalne.

Dostarczanie pojemników rozpocznie się od miejscowości: Chylice, Chyliczki, Chylice-Kolonia, Jaktorów oraz część Jaktorów-Kolonia położona na północ od torów kolejowych.

Wójt zaprasza właścicieli nieruchomości do zgłaszania się do tut. Urzędu Gminy celem podpisania umowy użyczenia pojemnika.

Pracownicy Urzędu są do Państwa dyspozycji już od 24 września b.r. w godz. pracy Urzędu oraz dodatkowo w każdy poniedziałek do godz. 19.00.

Szczegółowe informacje zamieszczone są na stronie internetowej Urzędu Gminy.

Wójt Gminy Maciej Śliwerski