20 wrz

16. 09. 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA   16. 09. 2018 r.

1. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na diecezjalne środki przekazu.
    2. We wtorek 18 września Święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski oraz patrona dzieci i młodzieży. W tym roku obchodzimy 450 rocznicę śmierci św. Stanisława, dlatego rok obecny jest Rokiem Św. Stanisława. Od dziś do środy obchodzone są dni modlitw
      w intencji dzieci, młodzieży i wychowawców.
    3. W piątek święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
    4. Zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 1000.
    5. W ramach przygotowania do przyjęcia Pierwszej Komunii św. zapraszamy dzieci z klas trzecich wraz z rodzicami na pierwsze spotkanie w przyszłą niedzielę 23 września w czasie Mszy św. o godz. 1600. Przypominamy, że dotyczy to dzieci mieszkających na terenie naszej parafii.
    6. Na początku roku padła propozycja remontu grobu pierwszego proboszcza jaktorowskiej parafii ks. Stanisława Baranowskiego. W najbliższym tygodniu chcemy przystąpić do realizacji tego remontu. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na remont grobu.
    7. Fundacja SMS z Nieba organizuje spotkanie młodzieży na Stadionie Narodowym w Warszawie 6 października od godz. 1200. Więcej informacji na plakacie w gablocie ogłoszeń i ulotkach na stoisku z prasą.
    8. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.
      Na stoisku możemy nabyć też ścienne kalendarze diecezjalne oraz książki:
      Album o Św. Stanisławie Kostce, Rozważania Różańcowe w intencji Ojczyzny,
      Księgę Cudów, Wszystko o Jezusie.
    9. Dziś możemy wziąć gratis okolicznościowe czasopismo Chrystus i Ty, w którym znajdziemy artykuły o Św. Ojcu Pio(w setną rocznicę jego stygmatów) oraz
      o Św. Janie Pawle II z racji 40 rocznicy wyboru a także o setnej rocznicy odzyskania niepodległości.
    10. Zapowiedzi przedmałżeńskie i intencje mszalne wywieszone są w gablocie ogłoszeń.
    11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp.:
      Lecha Drozdowicza i Lucjana Jerzego Kaczorowskiego Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.