08 wrz

09. 09. 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA   09. 09. 2018 r.

1. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na cele inwestycyjne.
    W przyszłą niedzielę taca na diecezjalne środki przekazu.
  2. Dziś w czasie Mszy św. o godz. 1030poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci klas pierwszych.
  3. Dziś rozpoczyna się w Kościele VIII Tydzień Wychowania. Jego tematyka nawiązuje do hasła Synodu Biskupów poświęconego młodzieży: Młodzież, wiara i rozeznanie powołania. W Liście Pasterskim Biskupi zachęcają do modlitwy, by młodzi ludzie właściwie rozeznali swoją dalszą drogę, zaufali Panu Bogu i owocnie zrealizowali swoje życiowe powołanie. Na rozpoczynający się rok szkolny i katechetyczny oraz związane z nim nowe zadania duszpasterskie biskupi udzielają wszystkim pasterskiego błogosławieństwa.
  4. Strażacy, Urząd Gminy i Biblioteka zapraszają w dniu dzisiejszym na Festyn Rodzinny, który rozpocznie się
    o godz. 15.00 na placu przy Ochotniczej Straży Pożarnej
    w Jaktorowie. Szczegóły na plakatach. Parking dla samochodów przewidziany jest na wyspie – wjazd od ulicy Potockiego.
  5. Msza św. z modlitwą wypominkową w poniedziałek
    10 września o godz. 1800.
  6. Na kolejne Nabożeństwo w Intencji Ojczyzny zapraszamy we wtorek 11 września po Mszy św. wieczornej.
  7. W piątek 14 września Święto Podwyższenia Krzyża. Msze św.
    o godz. 700 i 1800.
  8. W sobotę 15 września wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.
  9. Zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 1000.
  10. Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza na II Spotkanie Młodzieży Diecezji Łowickiej 15 września w Łowiczu od godz. 1000. Program wywieszony w gablocie ogłoszeń.
  11. Ojcowie Franciszkanie z Niepokalanowa zapraszają na ogólnopolskie spotkanie dzieci
    w Sanktuarium w Niepokalanowie 15 września. Program w gablocie ogłoszeń.
  12. W związku z planowaną wystawą z racji obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości zwracamy się z prośbą o wypożyczenie zdjęć i dokumentów rodzinnych związanych z okresem lat 1918 – 1924 dotyczących Jaktorowa i sąsiednich miejscowości oraz osób biorących udział w tych wydarzeniach.
  13. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.
    Na stoisku możemy nabyć też książki: Album o Św. Stanisławie Kostce, Rozważania Różańcowe w intencji Ojczyzny, Księgę Cudów Wszystko o Jezusie.
  14. Jeśli ktoś znalazł kurtkę z dokumentami na nazwisko Jeznach proszony jest o przekazanie na parafię.
  15. Zapowiedzi przedmałżeńskie i intencje mszalne wywieszone są w gablocie ogłoszeń.
  16. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Edwarda Wardziaka. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.