05 wrz

02. 09. 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  XXII NIEDZIELA ZWYKŁA  02. 09. 2018 r.

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o nowe powołania kapłańskie.
  2. W związku z 100 rocznicą odrodzenia Polski zapraszamy na spektakl pt.: „Wolność krzyżami się mierzy”, który odbędzie się dziś o godz. 1900 w naszym kościele. Scenariusz programu przygotował Bp Józef Zawitkowski a wystąpią chóry z Sochaczewa i Skierniewic oraz młodzież z Makowa i Skierniewic.
  3.    Cały projekt ma na celu oddanie chwały przeszłym pokoleniom Polaków, dzięki którym dziś możemy cieszyć się wolną Polską. Spektakl ukazuje wierność i poświęcenie narodu polskiego, ogromne przywiązanie do wiary i tradycji.  Zapraszamy.
  4. W związku z planowaną wystawą z racji obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości zwracamy się z prośbą o wypożyczenie zdjęć i dokumentów rodzinnych związanych z okresem lat 1918 – 1924 dotyczących Jaktorowa i sąsiednich miejscowości oraz osób biorących udział w tych wydarzeniach.
  5. Dziś po Mszy św. zbiórka do puszek na KUL. W przyszłą niedziele taca inwestycyjna.
    W domu parafialnym, po długim oczekiwaniu na podłączenie gazu, został zainstalowany piec gazowy i zostało uruchomione ogrzewanie podłogowe. Dziękujemy Panu Michałowi Jurczakowi za nieodpłatne wykonanie robocizny. Przygotowujemy się do prac glazurniczych.
  6. Kończą się wakacje. Zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę św. na rozpoczęcie roku
    w poniedziałek o godz. 800. Zachęcamy uczniów do skorzystania ze spowiedzi aby rozpocząć rok szkolny w komunii z Chrystusem.
  7.     W przyszłą niedziele w czasie Mszy św. o godz. 1030poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci klas pierwszych.
  8. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Przypominamy o spowiedzi pierwszopiątkowej.
  9. W sobotę 8 września Święto Narodzenia NMP zwane świętem Matki Bożej Siewnej. Msze św. o godz. 700, 900, 1800. Zgodnie z tradycją w tym dniu poświęcamy ziarno siewne.
  10. Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza na II Spotkanie Młodzieży Diecezji Łowickiej 15 września w Łowiczu od godz. 1000. Program wywieszony w gablocie ogłoszeń.
  11. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.
    Na stoisku możemy nabyć też książki: Album o Św. Stanisławie Kostce, Rozważania Różańcowe w intencji Ojczyzny, Księgę Cudów.
  12. Zapowiedzi przedmałżeńskie i intencje mszalne wywieszone są w gablocie ogłoszeń.
  13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Wiesława Świderskiego i śp. Stanisława Kujawę. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.