29 sie

30. 08. 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 30. 08. 2020 r.
XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. We wtorek 1 września rozpoczyna się nowy rok szkolny. Na Mszę św. w intencji uczniów i nauczycieli, z prośbą o błogosławieństwo Boże w nauce, zapraszamy w niedzielę 6 września na godz. 10.30. Uczniowie klas pierwszych mogą przynieść przybory szkolne do poświęcenia. Zachęcamy uczniów do spowiedzi, aby rozpoczęcie nauki wsparte było przyjętą Komunią Świętą.
  2. We wtorek 1 września przypada 81 rocznica wybuchu II wojny światowej. W intencji poległych w obronie Ojczyzny modlić się będziemy w czasie Mszy św.
  3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota w miesiącu. Spowiedź pierwszopiątkowa: rano w czasie Mszy św.,
    po południu od godz. 17.20.
  4. Wspólnota Odnowy w Duchu Św. Efraim rozpoczyna po wakacyjnej przerwie, spotkania formacyjne w piątki. Pierwsze spotkanie 4 września rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00. Po Mszy Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  5. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa na terenie świątyni.
    W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka stanowczo zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na rękę, a nie do ust. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni.
  6. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na KUL
  7. Na stoisku są do nabycia tygodniki: Gość Niedzielny i Niedziela, oraz kalendarze diecezjalne na 2021 rok.. W Niedzieli polecamy artykuł „Siła dużych rodzin” o zjeździe Związku Dużych Rodzin Trzy Plus. Okolicznościowe czasopismo Dobre Nowiny można wziąć gratis.
  8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. + Dominika Kwapińskiego,+ Jana Kapuścińskiego. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu.Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.