29 paź

29. 10. 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 29. 10. 2023 r.
XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii wraz z ich rodzicami zapraszam na Mszę św. dziś o godz. 16.00.
  2. Zapraszamy na ostatnie już Nabożeństwa Różańcowe o godz. 17.30.
  3. W przeddzień Wszystkich Świętych, 31 października zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na „Korowód Wszystkich Świętych”, który rozpoczniemy modlitwą różańcową w kościele o godz. 17.30 wobec wystawionych relikwii ze świętymi. Po różańcu zapraszamy do Domu Parafialnego na „Bal Wszystkich Świętych” czyli wspólną zabawę. Zachęcamy dzieci, do przebrania się za postać świętego.
  4. W środę 1 listopada  Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele o godz.: 8.30, 10.30, 18.00. Na cmentarzu Msza św. o godz. 12.00. W tym dniu jest obowiązek uczestnictwa we Mszy Św. Po Mszy –  Nabożeństwo z modlitwami za zmarłych i procesją po cmentarzu z poświęceniem grobów. W czasie nabożeństwa czytane będą wypominki jednorazowe. Wypominki przyjmowane są w zakrystii po Mszy. Będą też przyjmowane na cmentarzu. Roczne wypominki odczytywane będą raz w miesiącu w poniedziałek o godz. 18.00 w czasie Mszy św. ofiarowanej za tych zmarłych. Pierwsza Msza będzie odprawiona 6 listopada.
  5. W Uroczystość Wszystkich Świętych zbierane będą w kościele i na cmentarzu ofiary do puszek na utrzymanie Łowickiego Seminarium Duchownego.
  6. W czwartek 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w kościele o godz. 7.00, 9.00, 18,00. W czasie Mszy św. o godz. 9.00 modlić się będziemy w intencji zmarłych z naszej parafii w ciągu ostatniego roku. Zapraszamy rodziny tych zmarłych.
  7. Odpust zupełny, który możemy ofiarować za zmarłych możemy zyskać w dniach od 1 do 8 listopada.
  8. Wspólnota Odnowy w Duchu Św. zaprasza na modlitwę różańcową za zmarłych, która zostanie poprowadzona na cmentarzu w niedzielę 5 listopada od godz. 15.00.
  9. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota w miesiącu.
  10. W sobotę wspomnienie Św. Karola Boromeusza.
  11. Spotkanie Misyjnego Koła Różańcowego w niedzielę 5 listopada po Mszy św. o godz. 8.30 w sali na plebanii.
  12. W przyszłą niedzielę taca na budowę i remonty kościołów w diecezji.
  13. Dziękujemy dzieciom, które uczestniczyły w konkursie „Moja róża dla Matki Bożej”. Dziś będą wręczane pamiątki udziału w konkursie.
  14. W sierpniu poprzez Urząd Gminy został złożony wniosek do Rządowego Programu Odbudowy Zabytków o dofinansowanie prac konserwatorskich przy elewacji i malowaniu wnętrza naszego kościoła. Otrzymaliśmy Wstępną Promesę na dofinansowanie tej inwestycji na kwotę 1 370 500.00 PLN. Składam serdeczne podziękowanie nowemu Panu Wójtowi Rafałowi Drązikowskiemu za zaangażowanie przy tych staraniach. To początek procedury. O dalszych działaniach będę informował.
  15. Z prasy katolickiej polecamy: „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”, Niedzielę”. Możemy też nabyć kalendarze diecezjalne na 2024 rok oraz wkłady do zniczy Caritas.