04 lis

05. 11. 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 05. 11. 2023 r.
XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na budowę i remonty kościołów w diecezji. W przyszłą niedzielę taca na inwestycje parafialne.
  2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Pod koniec Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy w intencji powołań.
  3. (8.30)Spotkanie Misyjnego Koła Różańcowego dziś po Mszy św.
    o godz. 8.30 w sali na plebanii.
  4. Wspólnota Odnowy w Duchu Św. zaprasza na modlitwę różańcową za zmarłych, która zostanie poprowadzona na cmentarzu dziś
    od godz. 15.00.
  5. Msza św. z modlitwą wypominkową za zmarłych w poniedziałek
    o godz. 18.00.
  6. Uroczystość Świętej Wiktorii, Patronki naszej diecezji przypada w sobotę 11 listopada. W Łowiczu uroczysta procesja z relikwiami Św. Wiktorii.  Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Łowickiej organizuje spotkanie młodzieży po tej uroczystości.
  7.  W tym dniu wspominamy 105 rocznicę odzyskania niepodległości – Święto Niepodległości. Msze św. w naszym kościele tak jak w niedzielę, z jednym wyjątkiem. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny będzie o godz. 10.00
    a więc pół godziny wcześniej, ze względu na przygotowany przez uczniów szkoły podstawowej patriotyczny montaż słowno-muzyczny, który będzie po tej Mszy św. Zapraszamy.
  8. Wspólnoty z naszej parafii wraz z harcerzami organizują wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych przy ognisku w sobotę 11 listopada o godz. 16.00 na placu przy dawnym gimnazjum. W razie niepogody spotkanie będzie w Domu Parafialnym.
  9. W sobotę przypada dzień imienin ks. Marcina. Już dziś składamy serdeczne życzenia imieninowe a modlić się będziemy w intencji solenizanta w sobotę na Mszy o godz. 10.00.
  10. Z prasy katolickiej polecamy: „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”, Niedzielę”. Możemy też nabyć kalendarze diecezjalne na 2024 rok.
  11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Dominika Wojciechowskiego. Polecamy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…