28 paź

29. 10. 2017

OGŁOSZENIA     XXX   NIEDZIELA ZWYKŁA   29. 10. 2017 r.

1. Chór parafialny rozpoczyna próby do Pasterki. Zapraszamy wszystkich śpiewających, grających na instrumentach i muzykujących, którzy chcieliby włączyć się w oprawę liturgiczną w naszym kościele. Pierwsza próba dziś o godz. 1900 w salce parafialnej.
  2. We wtorek zakończenie nabożeństw różańcowych o godz. 1730.
  3. Stało się zwyczajem, że 31 października, w wigilię Wszystkich świętych, organizowane są wieczorem nabożeństwa przy relikwiach świętych tzw. Noc Świętych. W tym tygodniu we wtorek zapraszają nas Ojcowie Salezjanie do kościoła św. Cyryla i Metodego w Żyrardowie. Początek o godz. 1930.
  4. W środę 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele o godz.: 8.30, 10.30, 18.00. Na cmentarzu Msza św. o godz. 12.00. Po Mszy Nabożeństwo
    z modlitwami za zmarłych i procesją po cmentarzu z poświęceniem grobów. W czasie nabożeństwa czytane będą wypominki jednorazowe.
  5. W Uroczystość Wszystkich Świętych kleryk Łowickiego Seminarium Duchownego będzie zbierał ofiary na cmentarzu na utrzymanie Seminarium.
  6. Zachęcamy do nabywania lampek nagrobnych Caritas. Nabywając znicz, nie tylko wyrażamy pamięć o zmarłych, ale spełniamy uczynek miłosierdzia, albowiem dochód przeznaczony jest dla ubogich.
  7. W dniach od 1 do 8 listopada możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami i ofiarować go za zmarłych.
  8. Tradycyjną modlitwą za zmarłych są wypominki: Jednorazowe – odczytywane na cmentarzu 1 listopada. Roczne – odczytywane w każdy drugi poniedziałek miesiąca na Mszy św. o godz. 1800 sprawowanej w intencji tych zmarłych. Wypominki można zgłaszać po Mszy lub w kancelarii.
  9. W czwartek 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św.
    o godz. 7.00, 9.00, 18,00.
  10. Porządkując groby zmarłych pamiętajmy o wyrzucaniu śmieci do kontenerów. Są one ustawione tylko przy drugiej bramie, ze względu na protesty osób mających groby na początku cmentarza. Przy wejściach na cmentarz ustawione będą przenośne toalety.
  11. .W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W Pierwszy Piątek po Mszy św. wieczornej czuwanie modlitewne z Adoracją Najświętszego Sakramentu.
  12. Chwalebną inicjatywą jest zebranie się na modlitwę różańcową na cmentarzu w intencji zmarłych. Zapraszamy do tej modlitwy w niedzielę 5 listopada o godz. 1600 , aby modlitwą objąć tych pochowanych na naszym cmentarzu, za których może już nikt z rodziny się nie modli.
  13. Rekolekcje „DLA OSÓB PO STRACIE BLISKIEJ OSOBY” odbędą się w kościele św. Cyryla i Metodego w Żyrardowie w dniach od 19 do 22 listopada 2017 r. Program rekolekcji w gablocie ogłoszeń i na folderach.
  14. Taca w przyszłą niedzielę na remonty i budowę nowych kościołów w diecezji.
  15. .Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny. Na stoisku są też do nabycia różne książki oraz ścienny kalendarz diecezjalny na 2018 rok.