04 lis

01. 11. 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE.

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH      01. 11. 2017 r.

1. W Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele o godz.: 8.30, 10.30, 18.00. Na cmentarzu Msza św. o godz. 12.00. Po Mszy Nabożeństwo
    z modlitwami za zmarłych i procesją po cmentarzu z poświęceniem grobów. W czasie nabożeństwa czytane będą wypominki jednorazowe.
  2. W Uroczystość Wszystkich Świętych kleryk Łowickiego Seminarium Duchownego zbiera ofiary na cmentarzu na utrzymanie Seminarium.
  3. W dniach od 1 do 8 listopada możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami i ofiarować go za zmarłych.
  4. Tradycyjną modlitwą za zmarłych są wypominki: Jednorazowe – odczytywane na cmentarzu 1 listopada. Roczne – odczytywane w każdy drugi poniedziałek miesiąca na Mszy św. o godz. 1800 sprawowanej w intencji tych zmarłych.
  5. W czwartek 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św.
    o godz. 7.00, 9.00, 18,00.
  6. Chwalebną inicjatywą jest zebranie się na modlitwę różańcową na cmentarzu w intencji zmarłych. Zapraszamy do tej modlitwy w niedzielę 5 listopada o godz. 1600 , aby modlitwą objąć tych pochowanych na naszym cmentarzu, za których może już nikt z rodziny się nie modli.
  7. W kwaterach I i II dokonana została inwentaryzacja grobów. Już w roku ubiegłym prosiliśmy, by osoby mające prawo do opieki nad grobem zgłaszały się do kancelarii z dokumentami potwierdzającymi prawo do korzystania z grobu. Niestety niewiele osób zgłosiło się. Ponawiamy zatem apel o potwierdzenie prawa do grobu w kancelarii. Spotykam wiele dokumentów na których nie ma numeru kwatery i numeru grobu. Brak tych danych sprawia, że trudno ustalić o jaki grób chodzi. Może to doprowadzić do pomyłek. Zachęcamy do sprawdzenia jaki dokument posiadamy i zgłoszenia się do kancelarii, aby to zweryfikować.