22 paź

22. 10. 2017

OGŁOSZENIA     XXIX   NIEDZIELA ZWYKŁA   22. 10. 2017 r.

1. Rozpoczynamy tydzień misyjny pod hasłem „Idźcie i głoście”. W intencji misji modlić się będziemy w czasie naszych liturgii. Obrazki misyjne wyłożone są w koszyczkach przy każdym wejściu. Tam będą umieszczane też biuletyny z czytaniami.
  2. Począwszy od Tygodnia Misyjnego Wspólnota Neokatechumenatu wznawia misje głoszenia Słowa Bożego po domach. Będą odwiedzać parafian we wtorki.
  3. Dziś przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi
    w Meksyku.
  4. O rychłą kanonizację bł. ks. Jerzego Popiełuszki modlić się będziemy w naszym kościele dziś w czasie Mszy św. o godz. 1200, według intencji NSZZ Solidarność Oświaty z Jaktorowa.
  5. Zapraszamy na fabularny film o wielkiej mocy odmawianego różańca
    „Teraz i w godzinę śmierci”, który wyświetlony będzie w Jaktorowskim Gimnazjum dziś o godz. 1600.
  6. Przypominamy, że Konferencje Przedmałżeńskie odbywają się w niedzielę o godz. 1900 w kancelarii.
  7. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1730.
  8. Można już zgłaszać intencje na wypominki.
  9. Serdecznie gratulujemy ministrantom, którzy w rozgrywkach w piłkę nożną zdobyli III miejsce i otrzymali puchar.
  10. Trwa wycinka drzew na jaktorowskim cmentarzu. Dotyczy ona drzew na usunięcie których mamy zgodę konserwatora. Prace miały być wykonane wcześniej, ale najpierw okres lęgowy ptaków a później warunki pogodowe nie pozwalały na to.
    Czyniąc porządki na cmentarzu pamiętajmy by śmieci wynosić tylko do kontenera.
  11. Spotkanie popielgrzymkowe Grupy Czerwonej odbędzie się 29 października o godz. 1530 w Szymanowie u Sióstr Niepokalanek.
  12. Centrum Językowe Uni Versa zaprasza mieszkańców Jaktorowa i okolic na kurs języka włoskiego. Zajęcia  odbywają się we wtorki w Gimnazjum w Jaktorowie o godz. 1815. Telefon kontaktowy: 733 936 636.
  13. Według ostatniego liczenia wiernych było w kościele 1406 osób, czyli 28%, a Komunię przyjęło 679 osób czyli 48% obecnych w kościele.
  14. Chór parafialny rozpoczyna próby do Pasterki. Zapraszamy wszystkich śpiewających, grających na instrumentach i muzykujących, którzy chcieliby włączyć się w oprawę liturgiczną w naszym kościele. Pierwsza próba w niedzielę 29 października o godz. 1900 w salce parafialnej.
  15. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny. Na stoisku są też do nabycia różne książki oraz ścienny kalendarz diecezjalny na 2018 rok.
  16. Możemy już nabywać znicze CARITAS, z których dochód przeznaczony jest na pomoc charytatywną.