15 paź

15. 10 2017

OGŁOSZENIA     XXVIII   NIEDZIELA ZWYKŁA   15. 10. 2017 r.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na misje. Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” na stypendia dla uczniów. To żywy pomnik św. Jana Pawła II, którego 39 rocznicę wyboru wspominamy w poniedziałek.
  W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Meksyku.
 2. Bóg zapłać za ofiary składane w ubiegłą niedzielę na ”POMOCY RODZINIE PO POŻARZE ” Zebrano i przekazano rodzinie 7110,00 zł.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1730.
 4. Młodzież z klas trzecich gimnazjum rozpoczyna przygotowanie do bierzmowania. Na pierwsze spotkanie zapraszamy dziś po Mszy św. o godz. 1800.
 5. Nowy cykl Konferencji Przedmałżeńskich rozpoczynamy dziś o godz. 1900 w Sali na plebanii.
 6. Można już zgłaszać intencje na wypominki.
 7. Społeczność Gimnazjum w Jaktorowie zaprasza na Wieczornicę Patriotyczną „Wierni Przysiędze” w środę 18 października o godz.1730 w Gimnazjum.
 8. W czwartek 19 października organizowana jest w kościele na Żoliborzu Uroczystość ku czci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Program podany na plakacie w gablocie ogłoszeń.
  W naszym kościele o rychłą kanonizację bł. ks. Jerzego modlić się będziemy w przyszłą niedzielę 22 października w czasie Mszy św. o godz. 1200, według intencji NSZZ Solidarność Oświaty z Jaktorowa.
 9. Zapraszamy na fabularny film o wielkiej mocy odmawianego różańca pt. „Teraz i w godzinę śmierci”, który wyświetlony będzie w Jaktorowskim Gimnazjum w przyszłą niedzielę 22 października o godz. 1600.
 10. Spotkanie popielgrzymkowe Grupy Czerwonej odbędzie się 29 października o godz. 1530 w Szymanowie u Sióstr Niepokalanek.
 11. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela(polecamy artykuł „To biskup dla ludzi
  o bp. Janie Chrapku), Gość Niedzielny (polecamy artykuł o Dniach Jaktorowa, oraz wywiad z prezydentem). Na stoisku są też do nabycia różne książki oraz ścienny kalendarz diecezjalny na 2018 rok.
 12. Możemy już nabywać znicze CARITAS, z których dochód przeznaczony jest na pomoc charytatywną.
 13. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy: śp. Mirosławę Purzycką.  Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…