08 paź

08. 10. 2017

OGŁOSZENIA     XXVII   NIEDZIELA ZWYKŁA   08. 10. 2017 r.

1. Parafia to wspólnota wspólnot. Wśród wielu wspólnot pomagających w umocnieniu wiary jest wywodząca się z „Oazy” wspólnota „Domowego Kościoła”. Wysłuchajmy świadectwa osoby, która do takiej wspólnoty należy i chce  zachęcić do stworzenia kolejnej grupy „Kościoła Domowego”.
  2. Włączając się w akcje ”POMOCY RODZINIE PO POŻARZE ” dziś przy wyjściu
    z kościoła można składać ofiary do puszek, aby wesprzeć rodzinę, która została bez dachu nad głową i potrzebuje pomocy. Bóg zapłać tym, którzy składali ofiary na ten cel  w ramach Dni Jaktorowa.
  3. Zebranie KŻR im św. Józefa dziś po Mszy o g. 1030.
  4. W poniedziałek Msza św. z modlitwą wypominkową o godz. 1800.
  5. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1730.
  6. W piątek 13 października uroczystość bł. Honorata Koźmińskiego, patrona naszej diecezji. Ze względu na uroczystość w tym dniu można spożywać pokarmy mięsne.
  7. Pielgrzymka do Krakowa, Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej wyjeżdża w piątek
    13 października o godz. 500. Są jeszcze wolne miejsca.
  8. Z racji przypadającego w sobotę Dnia Edukacji Narodowej składamy serdeczne życzenia katechetom, nauczycielom oraz wszystkim pracownikom oświaty. Niech Maryja
    Stolica mądrości otacza ich swoją opieką, a Duch Święty będzie natchnieniem w trudnej
    i odpowiedzialnej pracy.
  9. Ofiary złożone na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na misje. Będzie też zbiórka do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  10. Młodzież z klas trzecich gimnazjum rozpoczyna przygotowanie do bierzmowania. Na pierwsze spotkanie zapraszamy w przyszłą niedziele po Mszy św. o godz. 1800.
  11. Nowy cykl Konferencji Przedmałżeńskich rozpoczniemy w przyszłą niedzielę
    15 października o godz. 1900.
  12. Przyjmujemy intencje na przyszły rok. Można też zgłaszać intencje na wypominki.
  13. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny (polecamy artykuł „Gdy twoje dziecko traci wiarę” oraz artykuł o uczestnikach pielgrzymki katechetów
    i nauczycieli z Jaktorowa. Mały Gość Niedzielny z płytą audiobook Quo vadis cz. II. Na stoisku są też do nabycia różne książki i ścienny kalendarz diecezjalny na 2018 rok.
  14. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy: śp. Tadeusza Łozę.  Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…