28 wrz

29. 09. 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 29. 09. 2019 r. XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W 75 rocznicę Bitwy pod Jaktorowem zapraszamy dziś na Mszę św.
o godz. 12.00 na cmentarzu w Budach Zosinych w intencji poległych.
Po Mszy św. Apel Poległych i złożenie kwiatów. Wiele wrażeń przyniesie rekonstrukcja historyczna Bitwy pod Jaktorowem, w której nastąpi
m. inn. pokaz zestrzelenia niemieckiego samolotu.
Organizatorzy zapraszają też na piknik wojskowy z wojskową grochówką i śpiewem pieśni patriotycznych. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie ogłoszeń.

2. Od wtorku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie
o godz. 17.30. Zachęcamy do tej pięknej modlitwy na wspólnych nabożeństwach, a jeśli to nie jest możliwe – do modlitwy rodzinnej lub osobistej.

3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota w miesiącu. Zapraszamy na spowiedź pierwszopiątkową rano przed lub w trakcie
Mszy św. a po południu od godz. 17.20.

4. Od pierwszej niedzieli października przyjmować będziemy zapisy na msze św. w roku 2020.

5. Kandydaci do bierzmowania składają deklaracje do końca tygodnia. Krótkie spotkanie kandydatów w przyszłą niedzielę po Mszy św.
o godz. 12.00.

6. Nowy cykl konferencji przedmałżeńskich rozpoczynamy w przyszłą niedzielę 6 października po Mszy św. wieczornej.

7. Trwa zbiórka makulatury, z której dochód przeznaczony jest na misje.

8. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny. Polecamy też kalendarz diecezjalny, album z wizyty Jana Pawła II w Łowiczu i książeczkę „Wszystko o Dekalogu” oraz modlitewniki

. 9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Ludwika Koselę i śp. Józefa Malinowskiego. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.