21 wrz

22. 09. 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 22. 09. 2019 r.
XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Uczniów kl. VIII, którzy chcą przyjąć sakrament bierzmowania, zapraszamy wraz z rodzicami na spotkanie dziś  po Mszy Św. o godz. 12.00.

2. W 75 rocznicę Bitwy pod Jaktorowem zapraszamy w niedzielę 29 września na Mszę św. o godz. 12.00 na cmentarzu w Budach Zosinych w intencji poległych. Po Mszy św. Apel Poległych i złożenie kwiatów. Wiele wrażeń przyniesie rekonstrukcja historyczna Bitwy pod Jaktorowem, w której  nastąpi m.inn. pokaz zestrzelenia niemieckiego samolotu. Organizatorzy zapraszają też na piknik wojskowy z wojskową grochówką i śpiewem pieśni patriotycznych. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie ogłoszeń.

3. Przypominamy o Pielgrzymce Kół Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej w Domaniewicach w sobotę  28 września. Rozpoczęcie o godz. 10.00.

4. Od pierwszej niedzieli października przyjmować będziemy zapisy na msze św. w roku 2020. Jeśli ktoś chce zamówić „msze św. gregoriańskie” to prosimy o zgłoszenie do kancelarii do końca września.

5. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny. Polecamy też kalendarz diecezjalny,album z wizyty Jana Pawła II w Łowiczu i książeczkę „Wszystko o Dekalogu” oraz modlitewniki.

6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Pawła Sierocińskiego i śp. Alicję Zygier. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.