05 paź

06. 10. 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 06. 10. 2019 r.
XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś Pierwsza Niedziela Października. Na zakończenie Mszy św. modlitwy przed Najświętszym Sakramentem o powołania kapłańskie.
  2. W dniu wczorajszym odbyła się w Łowiczu uroczystość promocji Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. Z naszej parafii Szafarzami zostali Adam Charzewski i Krzysztof Kowalczyk. Odbyli  całoroczny kurs przygotowawczy. Będą pomagać w udzielaniu Komunii Św. oraz mogą zanosić Komunię chorym. Dziś w Łowiczu będzie też promocja ośmiu nowych lektorów z naszej parafii.
  3.  Krótkie spotkanie kandydatów do bierzmowania w dziś po Mszy św. o godz. 12.00.
  4. Nowy cykl konferencji przedmałżeńskich rozpoczynamy dziś po Mszy św. wieczornej.
  5. Od dziś przyjmujemy zapisy na msze św. w roku 2020.
    Od przyszłej niedzieli przyjmować będziemy zapisy na wypominki.
  6. W poniedziałek 7 października przypada wspomnienie NMP Różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie
    o godz. 17.30. Matka Boża w czasie objawień fatimskich zachęcała do modlitwy różańcowej. Odpowiedzmy na to wezwanie udziałem w nabożeństwach. Jeśli ktoś nie posiada różańca, to przy głównym wyjściu ze świątyni można wziąć różaniec  gratisowo.
  7. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii oraz dla ich rodziców w przyszłą niedzielę 13 października na Mszy św.  o godz. 16.00
  8. W przyszłą niedzielę taca na inwestycje parafialne. Aktualnie oprócz prac w domu parafialnym prowadzona jest wymiana pokrycia dachowego plebanii na pokrycie z blachy. Po ociepleniu plebanii konieczne było wydłużenie dachu by uniknąć zaciekania na planowaną nową elewację.
  9. W przyszłą niedziele przypada XIX Dzień Papieski, który będziemy przeżywać  pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. W tym dniu w ramach Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zbierane będą ofiary do puszek na stypendia dla potrzebującej wsparcia zdolnej młodzieży z całej Polski, aby mogli rozwijać swoje talenty.
  10. Trwa zbiórka makulatury, z której dochód przeznaczony jest na misje.
  11. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny. Polecamy też kalendarz diecezjalny,album z wizyty Jana Pawła II w Łowiczu i książeczkę „Wszystko o Dekalogu” oraz modlitewniki. Można już nabywać znicze Caritas.
  12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. +Stanisława Kowalskiego, +Janinę Bielawską, +Zofię Gmurską. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.