27 lis

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  28. 11. 2021 r.
I NIEDZIELA ADWENTU

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tace na Seminarium Duchowne w Łowiczu.
    W przyszłą niedzielę  zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  2. Rozpoczynamy okres Adwentu. Zapraszamy na Roraty – Msze oczekiwania z Matką Bożą na przyjście Zbawiciela, odprawiane w dni powszednie o godz. 645. Będziemy w tym roku poznawać miejscowości związane ze Świętą Rodziną. Zapraszamy dzieci z lampionami. Rekolekcje Adwentowe zaplanowane są w dniach 12 -14 grudnia.
  3. Zapraszamy na kolejne katechezy ewangelizacyjne w poniedziałek i czwartek na godz. 19.00.
  4. We wtorek 30 listopada przypada święto Świętego Andrzeja Apostoła.
    To dzień imienin pasterza naszej diecezji Bp Andrzeja Dziuby. Składamy serdeczne życzenia i obejmujemy modlitwą.
  5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa związane z tymi dniami po mszach wieczornych.
  6. Misyjne Koło  Żywego Różańca zaprasza na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30.
  7. W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na dłoń. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o dezynfekcji rąk przy wejściu do świątyni. W świątyni należy zachować odpowiedni dystans.
  8. Rozpoczynamy świąteczną akcję „Paczuszka dla Maluszka”, której organizatorem jest Fundacja Małych Stópek, a w parafii prowadzić będzie „Domowy Kościół”. Jest to zbiórka pieluch i innych artykułów kosmetycznych dla dzieci a także żywnościowych dla małych dzieci. Dary zostaną przekazane do Domu Samotnej Matki w Łodzi. Pod ekranem znajduje się choinka z papierowymi babkami. Każdy, kto zechce pomóc małym dzieciom i mamom w potrzebie, może wziąć bombkę, a w zamian proszony jest o przyniesienie przygotowanej paczuszki dla jednego maluszka. Zbiórka trwa do 24 grudnia 2021 r.
  9. Jak co roku, Parafialny Zespół CARITAS będzie prowadził zbiórkę produktów na paczki dla swoich podopiecznych. Produkty można składać do kosza, który jest wystawiony przy prezbiterium.
  10. OSP Jaktorów organizuje kiermasz z dodatkowymi atrakcjami , z którego fundusze zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację Rafała Stefankiewicza (naszego parafianina). Zapraszamy na kiermasz 5 grudnia w godzinach 12.00 – 20.00 w OSP Jaktorów.
  11. Poświęcone opłatki wigilijne możemy nabywać na stoisku. Są też do nabycia „Wigilijne świece Caritas”, za które składamy ofiarę 15 zł.
  12. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”. W Gościu Niedzielnym kalendarz na przyszły rok.Jest też gratisowy egzemplarz czasopisma „ Dobre Nowiny”
  13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: + Izabellę Bagińską,  + Henryka Zagrajka, +Wojciecha Błażejewskiego. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…