05 gru

05. 12. 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  05. 12. 2021 r.
II NIEDZIELA ADWENTU

1. Dziś  zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. W przyszłą niedzielę taca na inwestycje parafialne.
  2. (o 8.30) Misyjne Koło  Żywego Różańca zaprasza na spotkanie dziś po Mszy św. o godz. 8.30.
  3. Przypominamy o Roratach – Msze oczekiwania z Matką Bożą na przyjście Zbawiciela, odprawiane w dni powszednie o godz. 645. Zapraszamy dzieci z lampionami.
  4. Wspólnota neokatechumenatu podejmuje w czasie Adwentu, od poniedziałku do piątku, poranną modlitwę brewiarzową w kościele o godz. 5.30.
  5. Msza św. z modlitwą wypominkową za zmarłych będzie w najbliższy poniedziałek  6 grudnia o godz. 18.00. W przyszłym roku Msza wypominkowa będzie odprawiana w pierwsze poniedziałki miesiąca.
  6.  Zapraszamy na kolejne katechezy ewangelizacyjne w poniedziałek i czwartek na godz. 19.00.
  7. W środę 8 grudnia UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP. Msze św. o godz. 645,  900, 1200 i 1800. Msza św. o godz. 1200 będzie sprawowana w tzw. „Godzinę Łaski”. Matka Boża, objawiając się 8 grudnia 1947 r., w Montichiari we Włoszech przekazała obietnice zyskania szczególnych łask tym, którzy o tej godzinie modlić się będą w kościele.
  8. Znany muzyk w środowisku krakowskim Paweł Orkisz wystąpi w naszym kościele w najbliższą sobotę 11 grudnia o godz. 19.00. Zapraszamy na piękny koncert pieśni ballad pobudzających do refleksji. Wstęp wolny.
  9. Rekolekcje Adwentowe zaplanowane są w dniach 12 -14 grudnia poprowadzi
    ks. Paweł Siedlanowski z diecezji siedleckiej. Program rekolekcji w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej.
  10. Od 1 grudnia może przebywać w świątyni 150 osób. W tę liczbę nie wlicza się osób zaszczepionych. W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na dłoń. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o dezynfekcji rąk przy wejściu do świątyni. W świątyni należy zachować odpowiedni dystans.
  11. Trwa świąteczną akcja „Paczuszka dla Maluszka”, Jest to zbiórka artykułów kosmetycznych a także żywnościowych dla małych dzieci. Dary można składać do kosza pod choinką przy prezbiterium. Zostaną one przekazane do Domu Samotnej Matki w Łodzi. Zbiórka trwa do 24 grudnia 2021 r.
  12. Jak co roku Parafialny Zespół CARITAS prowadzi zbiórkę produktów na paczki dla swoich podopiecznych. Produkty można składać do kosza, który jest wystawiony przy prezbiterium.
  13. OSP Jaktorów organizuje kiermasz, z którego fundusze zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację Rafała Stefankiewicza. Zapraszamy w dniu dzisiejszym w godzinach 12.00 – 20.00 do OSP Jaktorów.
  14. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”. Poświęcone opłatki wigilijne możemy nabywać na stoisku.
  15. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: + Wiesława Dubieleckiego, + Mariana Szkopa, + Mariana Misztala. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…