20 lis

21. 11. 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  21. 11. 2021 r.
UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA

1. Biskupi, którzy obradowali na Konferencji Episkopatu z wielką uwagą analizowali skomplikowaną sytuację na granicy polsko-białoruskiej. W pełni poparli stanowisko abpa Stanisława Gądeckiego stanowczo potępiające wykorzystywanie dramatów ludzkich do prowadzenia działań przeciwko suwerenności Polski. Biskupi przypominają, że w wielu wypadkach migranci są ofiarami bezwzględnych działań politycznych oraz chciwości mafii przemytniczych. Równocześnie wyrażają wdzięczność funkcjonariuszom służb mundurowych, Straży Granicznej, Wojska Polskiego, Policji, którzy w tej bardzo trudnej sytuacji ofiarnie wypełniają powierzony im obowiązek obrony naszych granic. Słowa uznania i wdzięczności wyrażają także pod adresem mieszkańców przygranicznych miejscowości i parafii, działających tam skutecznie placówek Caritas, wolontariuszy organizacji pozarządowych, za medyczną i humanitarną pomoc okazaną migrantom, którzy znaleźli się na terytorium Rzeczypospolitej w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia nad samą granicą, jak i w ośrodkach dla cudzoziemców. Pasterze podkreślają, że nie ma sprzeczności w równoczesnym obowiązku obrony naszych granic i wsparciu dla tych, którzy stali się ofiarami tej trudnej sytuacji. Nie ma też wewnętrznego konfliktu między dobrze rozumianym patriotyzmem i koniecznością obrony naszych granic, a pomocą bliźniemu w potrzebie, w duchu dobrego Samarytanina. Dziś przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na pomoc migrantom organizowaną przez CARITAS.
  2. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. zapraszamy na Mszę św. dziś o godz. 16.00.
  3. Trwają w naszej parafii katechezy ewangelizacyjne. Następne katechezy
    w poniedziałek i w czwartek o godz. 19.00 w kościele.
  4. W tym tygodniu przypadają następujące święta:
    w poniedziałek– wspomnienie św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej
    w czwartek – wspomnienie św. Katarzyny – patronki kolejarzy
  5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy już okres Adwentu.
  6. W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na dłoń. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o dezynfekcji rąk przy wejściu do świątyni. W świątyni należy zachować odpowiedni dystans.
  7. W przyszłą niedzielę taca na Seminarium Duchowne w Łowiczu.
  8. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”. W Gościu Niedzielnym płyta z filmem o beatyfikowanym w dniu wczorajszym ks. Janie Macha. Polecamy też kalendarze diecezjalne na 2022 rok.
  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: + Zofię Przybyło. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu.  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…