27 sty

28 01 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  28. 01. 2024 r.
IV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Witamy w naszej parafii ks. Wojciecha Witka, który wraz z ekipą katechistów będzie prowadził spotkania formacyjne dla wspólnoty neokatechumenatu. Jest księdzem z diecezji kijowsko-żytomierskiej ale pochodzącym z diecezji rzeszowskiej. W czasie pobytu w naszej parafii będzie pomagał nam w duszpasterstwie. Towarzyszy mu Michał Krzyżostaniak, który studiuje w Seminarium Redemptoris Mater we Włoszech a pochodzi ze Śląska. Obecnie oddelegowany jest do ekipy katechistów wędrownych.
  2. Zachęcamy do nawiedzenia Bożego Dziecięcia w dekoracji bożonarodzeniowej.
  3. Wspomnienia liturgiczne: W środę – Św. Jana Bosko,
  4. W piątek 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej.  Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 18.00. W czasie każdej Mszy poświęcenie gromnic. Gromnice można już dziś nabywać na stoisku. Zbiórka do puszek na zakony klauzurowe.
  5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota w miesiącu. Spowiedź pierwszopiątkowa rano – przed i czasie Mszy, po południu od godz. 17.30.
    W piątek po Mszy św. wieczornej Adorację Najświętszego Sakramentu poprowadzi Wspólnota Odnowy w Duchu św. W sobotę  po Mszy porannej adoracja Najświętszego Sakramentu z udziałem Domowego Kościoła.
  6. Z prasy katolickiej polecamy : „Niedzielę”Gościa Niedzielnego” „Małego Gościa Niedzielnego” oraz  gratisowo Dobre Nowiny .
  7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. +Kazimierę Brzezicką, +Bogdana Korzekwę. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  • W sobotę kończymy wizyty duszpasterskie zwane kolędą. Msze św. wieczorne od poniedziałku będą już odprawiane o godz. 18.00.  Program kolędy wywieszony jest w gablocie, jest też na stronie internetowej.

SOBOTA – 03  LUTEGO 2024

godz. 930  –   ul. ALPEJSKA (nry parzyste), ul. WŁOSKA,