20 sty

21. 01. 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  21. 01. 2024 r.
III NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś Niedziela Słowa Bożego. Do czwartku trwa tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  2. Wspólnoty Neokatechumenatu zapraszają na kolędowe śpiewanie dziś po Mszy św. o godz. 12.00.
  3. Zachęcamy do nawiedzenia Bożego Dziecięcia w dekoracji bożonarodzeniowej.
  4. W nocy z 25 na 26 stycznia 1944 roku w więzieniu na Pawiaku zginęło z rąk niemieckiego okupanta ośmiu naszych parafian: Antoni Zagrajek. Teodor Strzemieczny, Michał Zarębski, Edward Chechłacz, Edward i Józef Paluchowscy, Mieczysław i Stanisław Sadowscy. Dwadzieścia lat temu, po uroczystościach im poświęconych,  ich nazwiska zostały umieszczone na tablicy pamiątkowej na cmentarzu. W ich intencji modlić się będziemy w środę 24 stycznia na nowennie o godz. 19.00.
  5. Wspomnienia liturgiczne: W środę – Św. Franciszka Salezego, w czwartek – święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła, w piątek – Św. Biskupów Tymoteusza i Tytusa.
  6. Z prasy katolickiej polecamy : „Niedzielę”Gościa Niedzielnego” „Małego Gościa Niedzielnego” z dodatkiem na ferie.
  7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. +Barbarę Rabińską, +Dariusza Bielaka, +Grzegorza Szmel, +Władysława Senejko, + Barbarę Gudzak . Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  8. Wizyty duszpasterskie zwane kolędą zmierzają ku końcowi. Jeszcze w tym tygodniu Msze św. wieczorne  od poniedziałku do piątku będą o godz. 19.00.W Kancelarii parafialnej  w godzinach wieczornych będzie tylko pani sekretarka. Program kolędy wywieszony jest w gablocie, jest też na stronie internetowej.

PROGRAM KOLĘDY

PONIEDZIAŁEK – 22 STYCZNIA 2024

godz. 930  – ul. BŁOTNA (n-ry nieparzyste), SZWOLEŻERÓW.
                            OSTATNIEGO TURA nr 9 i 11

godz. 1600– ul. BŁOTNA (n-ry parzyste), OSTATNIEGO TURA nr 6,
                       KOLEJOWA 14

WTOREK –23 STYCZNIA 2024

godz. 930  – ul. CHOPINA, SZUBERTA, WIENIAWSKIEGO,
                       SZYMANOWSKIEGO, SZPILMANA.,

godz. 1600– ul. STANISŁAWSKIEGO, GRABIAŃSKIEGO, SASANKI,
                                  PUCHALSKIEGO, RYSIA

ŚRODA, CZWARTEK,  PIĄTEK – WIZYTY NA ZAPROSZENIA INDYWIDUALNE. Można zgłaszać dziś po Mszach św. w zakrystii.

SOBOTA – 27 STYCZNIA 2024

godz. 930  – ul. ALPEJSKA (n-ry nieparzyste), ul. ZAKOPIAŃSKA,