03 lut

04. 02. 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  04. 02. 2024 r.
V NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziękuję wszystkim, którzy w dniu wczorajszym pomagali przy demontażu dekoracji bożonarodzeniowej.
  2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Pod koniec Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie.
  3. Stowarzyszenie „Nieść Ulgę w Cierpieniu” imieniem Ojca Pio i Matki Teresy dziękując wszystkim dotychczasowym darczyńcom, zwraca się z prośbą o przekazanie 1,5% podatku dochodowego na dalszą działalność Stowarzyszenia a szczególnie na dalsze prace przy budowie Hospicjum w Żyrardowie. Udało się postawić mury a potrzeba funduszy na pokrycie obiektu dachem. Przy wyjściu z kościoła będą rozdawane ulotki na ten temat.
  4. Msza św. z modlitwą wypominkową w poniedziałek o godz. 18.00
  5. Wspomnienia liturgiczne: W poniedziałek  – Św. Agaty.
  6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30.
  7. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Chorego.
  8. Zakończyliśmy wizyty duszpasterskie zwane kolędą. Złożyliśmy wizytę ok. 70% rodzin zapisanych w kartotece parafialnej. Wspólna modlitwa niech przyczyni się do wyproszenia potrzebnych łask dla rodzin naszej parafii, a błogosławieństwo domu i rodziny niech będzie znakiem, że Bóg towarzyszy nam w naszym życiu. Dziękujemy za serdeczne spotkania, za uwagi i spostrzeżenia. Przejawiała się w nich troska o kościół i sprawy parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby parafii. Po przekazaniu 20% do Kurii i na utrzymanie seminarium oraz  premii dla księży pozostała kwota przeznaczona będzie na dalsze prace związane z funkcjonowaniem parafii. Niech Bóg wynagrodzi hojność darczyńcom.
  9. Z prasy katolickiej polecamy : „Niedzielę”Gościa Niedzielnego” „Małego Gościa Niedzielnego”.
  10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. +Eugeniusza Kondrackiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.