31 paź

27. 10. 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27. 10. 2019 r.
XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W ramach  wizytacji kanonicznej. gościmy dziś ks. biskupa Wojciecha Osiala. Poszczególne wspólnoty przedstawią sprawozdania ze swej działalności W czasie Mszy św. o godz. 10.30 Biskup Wojciech udzieli błogosławieństwa dzieciom. Po Mszy o godz. 12.00 przejedziemy na cmentarz na modlitwę za zmarłych. Na Mszę św.
    o godz. 18.00 zapraszamy chorych i starszych.
    Będzie udzielony sakrament chorych.
  2. W poniedziałek 28 października  drugi dzień wizytacji. Biskup Wojciech odwiedzi: Urząd Gminy, Komisariat Policji, Strażaków OSP i Zespół Szkolno-Przedszkolny.
  3. Zakończenie wizytacji w poniedziałek w czasie Mszy św. o godz. 18.00. Na tej Mszy św. modlić się też będziemy w intencji Księdza Prałata Tadeusza Szczękulskiego w Dniu Imienin.
  4. Trwają katechezy ewangelizacyjne. Na następne katechezy zapraszamy we wtorek i czwartek godz. 19.00.
  5. W czwartek zakończenie nabożeństw różańcowych o godz. 1730.
  6. W wigilię Wszystkich świętych 31 października, organizowane są wieczorem nabożeństwa przy relikwiach świętych tzw. Noc Świętych. Na ten obrzęd zaprasza nas parafia Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie na  godz. 1930.
  7. W piątek 1 listopada  Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele o godz.: 8.30, 10.30, 18.00. Na cmentarzu Msza św. o godz. 12.00. Po Mszy Nabożeństwo z modlitwami za zmarłych i procesją po cmentarzu z poświęceniem grobów. W czasie nabożeństwa czytane będą wypominki jednorazowe.
  8. W Uroczystość Wszystkich Świętych zbierane będą na cmentarzu ofiary do puszek na utrzymanie Łowickiego Seminarium Duchownego.
  9.  Zachęcamy do nabywania lampek nagrobnych Caritas. Nabywając znicz, nie tylko wyrażamy pamięć o zmarłych, ale spełniamy uczynek miłosierdzia, albowiem dochód przeznaczony jest dla ubogich.
  10. W dniach od 1 do 8 listopada możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami i ofiarować go za zmarłych.
  11. W sobotę 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św.  w kościele o godz. 7.00, 9.00, 18,00.
  12. Wspólnota Odnowy w Duchu Św. zaprasza na modlitwę różańcową za zmarłych, która zostanie poprowadzona na cmentarzu 2 listopada od godz. 15.00.
  13. Porządkując groby zmarłych pamiętajmy o wyrzucaniu śmieci do kontenerów.
  14. Chociaż mamy piękny, duży parking przy cmentarzu, to jednak na Uroczystość Wszystkich świętych jest on niewystarczający. W tym roku będzie można wjeżdżać z obecnego parkingu na sąsiadujący z nim utwardzony teren. Serdecznie dziękujemy Panu Wójtowi za utwardzenie tego terenu.
  15. .W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca.
  16. Taca w przyszłą niedzielę na remonty i budowę nowych kościołów w diecezji.
  17. W ramach przygotowania do świąt Bożego Narodzenia zapraszamy śpiewających i grających na instrumentach na próbę chóru w sobotę 26 października o godz. 17.00.
  18. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny z filmem „Bernadetta” o objawieniach w Lourdes. Cena gazety 6 zł. Polecamy też kalendarz diecezjalny.
  19. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. + Zofię Zimę. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.