19 paź

20. 10. 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 20. 10. 2019 r.
XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na  tacę na misje. Siostry Misjonarki Św. Rodziny z Komorowa dziękują za zbiórkę makulatury.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie  godz. 17.30.
  3. Przy obrazie Matki Bożej wystawione są prace dzieci z przedszkola
    wykonane w ramach konkursu „Moja róża dla Matki”.
  4. Przyjmowane są  zapisy na wypominki.
  5. We wtorek 22 października wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II.
  6. W dniach 27 – 28 października przeżywać będziemy w naszej parafii wizytację kanoniczną. Gościć będziemy ks. biskupa Wojciecha Osiala. Zapraszamy poszczególne wspólnoty do przedstawienia sprawozdań
    z działalności, a wszystkich wiernych do wspólnej modlitwy.
    Powitamy ks. Biskupa na granicy parafii przy kapliczce Matki Bożej przy ul Radziejowickiej. Zapraszamy strażaków i okolicznych mieszkańców do zgromadzenia się przy kapliczce o godz. 8.15.Około godz. 8.30 w drzwiach kościoła nastąpi uroczyste powitanie ks. Biskupa. W czasie Mszy św. sprawozdania przedstawią: Parafialna Rada Ekonomiczna, Koła Żywego Różańca, Strażacy OSP. W czasie Mszy św. o godz. 10.30 z udziałem dzieci Biskup Wojciech udzieli błogosławieństwa dzieciom. Sprawozdania: ministrantów i lektorów, Scholi Młodzieżowej, Kościoła Domowego. W czasie uroczystej Sumy za parafian o godz. 12.00 sprawozdania: Parafialnej Rady Duszpasterskiej, Wspólnoty Odnowy w Duchu Św., Klubu AA, Chóru parafialnego. Po Mszy o godz. 12.00 przejazd na cmentarz i modlitwa za zmarłych.O godz. 17.30 Nabożeństwo Różańcowe. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy chorych i starszych. Będzie udzielony sakrament chorych. Sprawozdania przedłożą Parafialny Zespół Caritas i Wspólnoty Neokatechumenatu.W poniedziałek 28 października  drugi dzień wizytacji. Biskup Wojciech odwiedzi: Urząd Gminy, Komisariat Policji, Zespół Szkolno-Przedszkolny, i Strażaków OSP. Zakończenie wizytacji w poniedziałek w czasie Mszy św. o godz. 18.00. Na tej Mszy św. modlić się będziemy też w intencji Księdza Prałata Tadeusza w Dniu Imienin. Zapraszamy jak najliczniej na te spotkania, aby dać świadectwo naszej wiary.
  7. W ramach przygotowania do świąt Bożego Narodzenia zapraszamy śpiewających i grających na instrumentach na pierwszą próbę chóru
    w sobotę 26 października o godz. 17.00.
  8. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, dla dzieci jest Tęcza i Mały Gość Niedzielny. Polecamy też kalendarz diecezjalny. Można już nabywać znicze Caritas.
  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. +Czesława Mariana Tracza
    i Józefę Pawlak. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.