26 wrz

27. 09. 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27. 09. 2020 r.
XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Bóg zapłać za ofiary składane na diecezjalne środki przekazu.
  2. W przyszłą niedzielę taca na potrzeby Stolicy Apostolskiej w czasie Mszy św. o godz. 12.00. Będzie też organizowana zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym uchodźcom na wyspie Lesbos.
  3. Rozpoczynamy przygotowanie do uroczystości Pierwszej Komunii Św., która planowana jest na 23 maja 2021 roku. Pierwsze spotkanie dla dzieci i ich rodziców dziś w czasie Mszy św. o godz. 16.00.
  4. Uroczystości na cmentarzu w Budach Zosinych związane
    z upamiętnieniem Bitwy pod Jaktorowem obchodzone w ostatnią niedziele września, w tym roku, w związku z pandemią, nie będą organizowane.
    Dziś o godz. 12.00 będzie odprawiona Msza Święta sprawowana w intencji tych, którzy zginęli w czasie bitwy i będzie transmitowana online na facebooku Gminy Jaktorów.
  5. Od czwartku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie
    o godz. 17.30. Zachęcamy do tej pięknej modlitwy na wspólnych nabożeństwach, a jeśli to nie jest możliwe – do modlitwy rodzinnej lub osobistej.
  6. W tym tygodniu przypadają święta:
    we wtorek 29 września – Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
    w czwartek 1 października –Św. Teresy od Dzieciatka Jezus
    w piątek 2 października – Św. Aniołów Stróżów
  7. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota w miesiącu. Zapraszamy na spowiedź pierwszopiątkową rano przed lub w trakcie Mszy św. a po południu od godz. 17.20.
  8. W przyszłą niedzielę uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii obchodzić będą dzieci kl. V w czasie Mszy Św. o godz. 10.30. Spowiedź dzieci w piątek od godz. 17.00.
  9. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa na terenie świątyni.
    W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka stanowczo zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na rękę, a nie do ust. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni.
  10. Na stoisku są do nabycia tygodniki: Gość Niedzielny i Niedziela, oraz kalendarze diecezjalne na 2021 rok. Jest też dla dzieci: Mały Gość Niedzielny na październik oraz Tęcza.
  11. Dzieci mogą odbierać naklejki na pamiątkę udziału we Mszy św.
  12. Zapowiedzi przedmałżeńskie wywieszone są w gablocie ogłoszeń.
  13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: +Wandę Teresę Dubielecką, +Dariusza Bodycha, +Jerzego Mazurka, +Henryka Klonowskiego . Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.