03 paź

04. 10. 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 04. 10. 2020 r.
XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś taca na potrzeby Stolicy Apostolskiej w czasie Mszy św.
  o godz. 12.00. Po każdej Mszy Św. będzie też organizowana zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym uchodźcom na wyspie Lesbos.
 2. Dziś uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii obchodzić będą dzieci kl. V w czasie Mszy Św. o godz. 10.30.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie
  o godz. 17.30. Zachęcamy do tej pięknej modlitwy na wspólnych nabożeństwach, a jeśli to nie jest możliwe – do modlitwy rodzinnej lub osobistej.
 4. W tym tygodniu przypadają święta:
 5. w poniedziałek 5 października –świętej Faustyny Kowalskiej
 6. w środę 7 października –MB Różańcowej
 7. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy w przyszłą niedzielę
  11 października na Mszę św. o godz. 10.30 i na spotkanie po Mszy Św.
 8. Konferencje przygotowujące do sakramentu małżeństwa rozpoczną się w naszej parafii w przyszłą niedzielę 11 października o godz. 19.00.
 9. W przyszłą niedzielę taca na inwestycje parafialne. W najbliższym tygodniu rozpoczną się prace ułożenia kostki brukowej przy Domu Parafialnym. Prosimy o nie zostawianie samochodów na parkingu przy plebanii.
 10. Na prośbę Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” przeprowadzona będzie zbiórka do puszek po Mszach w przyszłą niedzielę. (list Episkopatu)
 11. Rodzina z ul. Warszawskiej (babcia i dwoje wnuków), których dom uległ uszkodzeniom w czasie pożaru, składają serdeczne podziękowanie naszej parafii za przekazane ofiary na remont ich domu.
 12. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa na terenie świątyni.
  W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka stanowczo zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na rękę, a nie do ust. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni.
 13. Na stoisku są do nabycia tygodniki: Gość Niedzielny i Niedziela, oraz kalendarze diecezjalne na 2021 rok. Jest też dla dzieci: Mały Gość Niedzielny na październik oraz Tęcza.
 14. Dzieci mogą odbierać naklejki na pamiątkę udziału we Mszy św.
 15. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: +Danutę Guraj, +Longinę Orłowską,  + Konstantego Gawrysia. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.