03 paź

04. 10. 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 04. 10. 2020 r.
XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś taca na potrzeby Stolicy Apostolskiej w czasie Mszy św.
    o godz. 12.00. Po każdej Mszy Św. będzie też organizowana zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym uchodźcom na wyspie Lesbos.
  2. Dziś uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii obchodzić będą dzieci kl. V w czasie Mszy Św. o godz. 10.30.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie
    o godz. 17.30. Zachęcamy do tej pięknej modlitwy na wspólnych nabożeństwach, a jeśli to nie jest możliwe – do modlitwy rodzinnej lub osobistej.
  4. W tym tygodniu przypadają święta:
  5. w poniedziałek 5 października –świętej Faustyny Kowalskiej
  6. w środę 7 października –MB Różańcowej
  7. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy w przyszłą niedzielę
    11 października na Mszę św. o godz. 10.30 i na spotkanie po Mszy Św.
  8. Konferencje przygotowujące do sakramentu małżeństwa rozpoczną się w naszej parafii w przyszłą niedzielę 11 października o godz. 19.00.
  9. W przyszłą niedzielę taca na inwestycje parafialne. W najbliższym tygodniu rozpoczną się prace ułożenia kostki brukowej przy Domu Parafialnym. Prosimy o nie zostawianie samochodów na parkingu przy plebanii.
  10. Na prośbę Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” przeprowadzona będzie zbiórka do puszek po Mszach w przyszłą niedzielę. (list Episkopatu)
  11. Rodzina z ul. Warszawskiej (babcia i dwoje wnuków), których dom uległ uszkodzeniom w czasie pożaru, składają serdeczne podziękowanie naszej parafii za przekazane ofiary na remont ich domu.
  12. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa na terenie świątyni.
    W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka stanowczo zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na rękę, a nie do ust. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni.
  13. Na stoisku są do nabycia tygodniki: Gość Niedzielny i Niedziela, oraz kalendarze diecezjalne na 2021 rok. Jest też dla dzieci: Mały Gość Niedzielny na październik oraz Tęcza.
  14. Dzieci mogą odbierać naklejki na pamiątkę udziału we Mszy św.
  15. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: +Danutę Guraj, +Longinę Orłowską,  + Konstantego Gawrysia. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.