10 paź

11. 10. 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 11. 10. 2020 r.
XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś katechiści Drogi Neokatechumenalnej chcą nas zaprosić na katechezy ewangelizacyjne, które rozpoczną się w poniedziałek
    12 października o godz. 19.00.
  2. Bóg zapłać za ofiary na inwestycje parafialne. Trwają prace związane z ułożeniem kostki brukowej przy Domu Parafialnym. Prosimy o nie zostawianie samochodów na parkingu przy plebanii.
  3. Na prośbę Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” dziś po Mszy Św. przeprowadzona będzie zbiórka do puszek na stypendia dla uczniów potrzebujących materialnego wsparcia.
  4. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy dziś  na Mszę św. o godz. 10.30 i na spotkanie po Mszy Św.
  5. Konferencje przygotowujące do sakramentu małżeństwa rozpoczną się w naszej parafii dziś o godz. 19.00.
  6. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie
    o godz. 17.30. Zachęcamy do tej pięknej modlitwy na wspólnych nabożeństwach, a jeśli to nie jest możliwe – do modlitwy rodzinnej lub osobistej.
  7. Na mszę Św. z modlitwą wypominkową za zmarłych zapraszamy
    w poniedziałek o godz. 18.00.
  8. Od dziś przyjmujemy zgłoszenia na wypominki. Na stoisku wyłożone są kartki, na których możemy wpisać osoby zmarłe polecane w wypominkach. Intencje mszalne na 2021 rok będzie można zgłaszać w listopadzie.
  9. W tym tygodniu przypadają święta:
    we wtorek 13 października –błogosławionego Honorata Koźmińskiego – patrona naszej diecezji,
    w czwartek 15 października –św. Teresy z Avili,
    w piątek 16 października – św. Jadwigi Śląskiej, 42 rocznica wyboru Jana Pawła II.
  10. W środę 14 października Dzień Edukacji Narodowej. Z racji „Dnia Nauczyciela składamy serdeczne życzenia nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły. Życzymy przede wszystkim zdrowia.
  11. W przyszłą niedzielę 18 października gościć będziemy
    ks. dr Mieczysława Nowaka, autora wielu ciekawych książek o tematyce religijnej. Po Mszy będzie można nabyć książki.
  12. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa na terenie świątyni.
    W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na rękę, a nie do ust. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni.
  13. Na stoisku są do nabycia tygodniki: Niedziela, Gość Niedzielny (w którym załączony jest film „Ziemia Maryi” Polecamy kalendarze diecezjalne na 2021 rok. Jest też dla dzieci: Mały Gość Niedzielny oraz Tęcza.
  14. Dzieci mogą odbierać naklejki na pamiątkę udziału we Mszy św.
  15. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: +Danutę Ptasińską, + Irenę Orłowską. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.