20 wrz

20. 09. 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 20. 09. 2020 r.
XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Bóg zapłać za ofiary składane na Grób Pański w Jerozolimie.
  2. Dziś obchodzony jest Dzień Środków Oddziaływania Społecznego.
    W przyszłą niedzielę taca  na diecezjalne środki przekazu.
  3. W poniedziałek święto Świętego Mateusza Apostoła.
  4. W środę wspomnienie Św. Ojca Pio.
  5. Rozpoczynamy przygotowanie do uroczystości Pierwszej Komunii Św., która planowana jest na 23 maja 2021 roku. Pierwsze spotkanie dla dzieci i ich rodziców w przyszłą niedzielę 27 września w czasie Mszy św. o godz. 16.00.
  6. Uroczystości na cmentarzu w Budach Zosinych związane
    z upamiętnieniem Bitwy pod Jaktorowem obchodzone w ostatnią niedziele września, w tym roku, w związku z pandemią, nie będą organizowane.
    W niedzielę 27 września o godz. 12.00 będzie odprawiona Msza Święta sprawowana w intencji tych, którzy zginęli w czasie bitwy i będzie transmitowana online na facebooku Gminy Jaktorów.
  7. Parafia Św. Cyryla i Metodego w Żyrardowie zaprasza na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Św., które rozpoczną się w niedzielę 20 września po Mszy o godz. 18.00. Więcej informacji na plakacie w gablocie ogłoszeń.
  8. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa na terenie świątyni.
    W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka stanowczo zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na rękę, a nie do ust. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni.
  9. Na stoisku są do nabycia tygodniki: Gość Niedzielny i Niedziela, oraz kalendarze diecezjalne na 2021 rok. Jest też dla dzieci: Mały Gość Niedzielny oraz Tęcza.
  10. Dzieci mogą odbierać naklejki na pamiątkę udziału we Mszy św.
  11. Zapowiedzi przedmałżeńskie wywieszone są w gablocie ogłoszeń.
  12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: +Marka Mączyńskiego i +Adama Wilczkowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.