20 wrz

20. 09. 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 20. 09. 2020 r.
XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na Grób Pański w Jerozolimie.
 2. Dziś obchodzony jest Dzień Środków Oddziaływania Społecznego.
  W przyszłą niedzielę taca  na diecezjalne środki przekazu.
 3. W poniedziałek święto Świętego Mateusza Apostoła.
 4. W środę wspomnienie Św. Ojca Pio.
 5. Rozpoczynamy przygotowanie do uroczystości Pierwszej Komunii Św., która planowana jest na 23 maja 2021 roku. Pierwsze spotkanie dla dzieci i ich rodziców w przyszłą niedzielę 27 września w czasie Mszy św. o godz. 16.00.
 6. Uroczystości na cmentarzu w Budach Zosinych związane
  z upamiętnieniem Bitwy pod Jaktorowem obchodzone w ostatnią niedziele września, w tym roku, w związku z pandemią, nie będą organizowane.  
  W niedzielę 27 września o godz. 12.00 będzie odprawiona Msza Święta sprawowana w intencji tych, którzy zginęli w czasie bitwy i będzie transmitowana online na facebooku Gminy Jaktorów.
 7. Parafia Św. Cyryla i Metodego w Żyrardowie zaprasza na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Św., które rozpoczną się w niedzielę 20 września po Mszy o godz. 18.00. Więcej informacji na plakacie w gablocie ogłoszeń.
 8. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa na terenie świątyni.
  W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka stanowczo zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na rękę, a nie do ust. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni.
 9. Na stoisku są do nabycia tygodniki: Gość Niedzielny i Niedziela, oraz kalendarze diecezjalne na 2021 rok. Jest też dla dzieci: Mały Gość Niedzielny oraz Tęcza.
 10. Dzieci mogą odbierać naklejki na pamiątkę udziału we Mszy św.
 11. Zapowiedzi przedmałżeńskie wywieszone są w gablocie ogłoszeń.
 12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: +Marka Mączyńskiego i +Adama Wilczkowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.