28 sie

26. 08. 2018r

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   XXI NIEDZIELA ZWYKŁA   26. 08. 2018 r.

1. W tym tygodniu pierwsza sobota w miesiącu.
  2. W związku z 100 rocznicą odrodzenia Polski zapraszamy na spektakl pt.: „Wolność krzyżami się mierzy”, który odbędzie się w niedzielę 2 września o godz. 1900 w naszym kościele w Jaktorowie. Scenariusz programu przygotował Bp Józef Zawitkowski a wystąpią chóry z Sochaczewa i Skierniewic oraz młodzież z Makowa i Skierniewic.
  3. Cały projekt ma na celu oddanie chwały przeszłym pokoleniom Polaków, dzięki którym dziś możemy cieszyć się wolną Polską. Spektakl ukazuje wierność i poświęcenie narodu polskiego, ogromne przywiązanie do wiary i tradycji. Program był już wystawiany w kilku kościołach i był przyjęty z dużym uznaniem. Zapraszamy.
  4. W związku z obchodami 100 rocznicy odzyskania niepodległości i planowaną z tej okazji okolicznościową wystawą – zwracamy się z prośbą o wypożyczenie zdjęć
    i dokumentów rodzinnych związanych z okresem lat 1918 – 1924 dotyczących Jaktorowa i sąsiednich miejscowości oraz osób biorących udział w tych wydarzeniach. Jednocześnie informujemy, że dysponujemy już zdjęciami umieszczonymi w książkach historyka Jerzego Gmurskiego.
  5. Kończą się wakacje. Na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego zapraszamy na Mszę św. w poniedziałek 3 września o godz. 800.
  6. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.
  7. Zapowiedzi przedmałżeńskie i intencje mszalne wywieszone są w gablocie ogłoszeń.