25 lut

26. 02. 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26. 02. 2023 r.
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Gościmy dziś księdza Pawła Zakrzewskiego z Grodziska Mazowieckiego, który w głoszonych homiliach zachęca do udziału w Rekolekcjach Ewangelizacyjnych Odnowy w Duchu Świętym – tzw. REO, rozpoczynających się w naszym kościele w czwartek 2 marca o godz.19.00. Usłyszymy też za chwilę świadectwa osób, które podzielą się swoim doświadczeniem przemiany życia.  Członkowie jaktorowskiej wspólnoty Efraim będą po Mszy Św. rozdawać broszurki dotyczące rekolekcji. Wszystkich serdecznie zapraszamy
  2. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Wielkopostnych:
     Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 1715 oraz o godz. 1900.
     Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 1715. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Przy wejściu do kościoła ustawiony jest krzyż do osobistej adoracji.
  3. Próba chóru w ramach przygotowania śpiewów na liturgię Wielkiego Tygodnia dziś ok. godz. 19.00 w sali na plebanii.
  4. Konferencja przedmałżeńska dziś o godz.19.00 w domu parafialnym.
  5. W okresie Wielkiego Postu pierwsza Wspólnota Neokatechumenatu zaprasza na modlitwę brewiarzową od poniedziałku do piątku o godz. 5.30. Druga Wspólnota podejmuje ewangelizacyjne wizyty u rodzin w naszej parafii w każdy czwartek w godzinach wieczornych.
  6. We wtorek dzień imienin ks. Romana. Już dziś składamy serdeczne życzenia, a na Mszę św. w intencji solenizanta zapraszamy we wtorek na  godz. 7.00.
  7. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota w miesiącu. Spowiedź pierwszopiątkowa rano przed i w czasie Mszy, po południu od godz. 17.30. W sobotę po Mszy porannej adoracja Najświętszego Sakramentu.
  8. W sobotę święto św. Kazimierza Królewicza.
  9. Katolicki ruch „Droga Odważnych” zaprasza mężczyzn na 3 dniowe rekolekcje o nazwie „Droga Lwa”, które odbędą się w dniach  3 – 5 marca
    w parafii Wniebowstąpienia w Warszawie. Szczegóły i informacja o zapisach na
    www.drogalwa.pl oraz na plakacie w gablocie przed kościołem.
  10. W odpowiedzi na prośbę parafian, ustawione zostały pod chórem dwa konfesjonały, zapewniające penitentowi anonimowość i skupienie. Jest to szczególnie ważne dla osób niedosłyszących. Osoby, którym trudno uklęknąć będą mogły usiąść w trakcie spowiedzi. Bóg zapłać jednemu z parafian
    za ofiarę złożoną na pokrycie części kosztów.
  11. Fundacja Caritas Diecezji Łowickiej zwraca się z prośbą o przekazanie
    1% podatku na rzecz Fundacji.
  12. Z prasy katolickiej polecamy : „Gościa Niedzielnego”,Niedzielę”, „Małego Gościa Niedzielnego”, gratisowe „Dobre Nowiny”.