05 mar

05. 03. 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 05. 03. 2023 r.
II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy o nowe powołania kapłańskie.
  2. Dziś zbiórka do puszek na Dzieło Pomocy Misjonarzom Ad Gentes.
    W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna na pokrycie kosztów nowych zamykanych konfesjonałów.
  3. Modlitwa wypominkowa w czasie Mszy św. w poniedziałek o godz. 18.00.
  4. Modlitwa wstawiennicza we wtorek po Mszy św. wieczornej.
  5. W środę przypada Święto Kobiet. Wszystkim Paniom życzymy, aby wpatrzone we wzór jakim jest Maryja, najdoskonalsza niewiasta wybrana przez Boga, przeżywały radość z tego, że są kobietami i wsparte Jej wstawiennictwem mogły wypełniać w życiu wszelkie zadania jakie im Bóg powierza.
  6. W czwartek rozpoczęły się w naszej parafii rekolekcje ewangelizacyjne odnowy- REO. Można do nich jeszcze dołączyć w najbliższy czwartek 9 marca o godz. 19.00. Spotkania odbywają się w kościele. Serdecznie zapraszamy.
  7. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Wielkopostnych:
     Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 1715 oraz o godz. 1900.
     Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 1715. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  8. Próba chóru w ramach przygotowania śpiewów na liturgię Wielkiego Tygodnia dziś ok. godz. 19.00 w sali na plebanii.
  9. Konferencja przedmałżeńska dziś o godz.19.00 w domu parafialnym.
  10. W okresie Wielkiego Postu pierwsza Wspólnota Neokatechumenatu zaprasza na modlitwę brewiarzową od poniedziałku do piątku o godz. 5.30. Druga Wspólnota podejmuje ewangelizacyjne wizyty u rodzin w naszej parafii w każdy czwartek w godzinach wieczornych.
  11. Spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św.
    w przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 16.00.
  12. Fundacja Caritas Diecezji Łowickiej zwraca się z prośbą o przekazanie
    1% podatku na rzecz Fundacji.
  13. Z prasy katolickiej polecamy : „Gościa Niedzielnego”,Niedzielę”, „Małego Gościa Niedzielnego”, gratisowe „Ziarno Nadziei”. Są też gratisowe książki o misjach.
  14. Zapowiedzi  przedmałżeńskie wywieszone są w gablocie ogłoszeń.