25 gru

25. 12. 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  25. 12. 2022 r.
UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA

1. Dziś Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Przychodzimy, aby pokłonić się Bożemu Dziecięciu, tak jak czynili to pasterze. Bóg zapłać za pomoc w przygotowaniu do uroczystości: księżom oraz wszystkim tym, którzy pomogli w dekoracjach żłóbka i kościoła: pracownikom parafii i członkom wspólnot parafialnych a szczególnie:
    P. Jerzemu Bagińskiemu, P. Grzegorzowi Jędrasikowi, P. Piotrowi Wojciechowskiemu, Adamowi Charzewskiemu oraz klerykowi Janowi Fuksowi. Dziękuję tym, którzy ofiarowali choinki, a P. Andrzejowi Romanowskiemu i braciom ze wspólnot za przywiezienie i ustawienie ich w kościele. Za ofiarowane stroiki na ścianach świątyni dziękujemy Pani Edycie Ryczałek, a za materiały do groty firmie Mora. Dziękuję służbie liturgicznej oraz chórowi pod kierunkiem Pani Emilii  za ubogacenie liturgii.
  2. Zachęcamy do nawiedzenia Bożego Dziecięcia w dekoracji bożonarodzeniowej. Wiemy, że Święta Rodzina nie mogąc znaleźć miejsca w betlejemskich domach, schronienie znalazła w pasterskiej grocie. Tylko tam nie było zamkniętych drzwi dla Jezusa. Dziś, kiedy wielu zamyka drzwi dla Jezusa, my chcemy otworzyć nasze serca na przychodzącego Pana.
  3. W drugi dzień świąt święto św. Szczepana. Taca w tym dniu na Dom Kapłana Seniora w Sochaczewie.
  4. We wtorek święto św. Jana Ewangelisty.
  5. W środę święto Świętych Młodzianków Męczenników.
  6.  W sobotę 31 grudnia – ostatnim dniu roku 2022 zapraszamy na Mszę św. o godz. 1800 i krótkie nabożeństwo dziękczynne za wszystkie otrzymane łaski w mijającym roku.
  7. Święto Świętej Rodziny – święto patronalne naszej parafii, przypada zawsze w niedzielę po Bożym Narodzeniu. W obecnym roku, w tym dniu obchodzimy Nowy Rok i Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Chociaż liturgiści przenieśli święto Św. Rodziny na sobotę 31 grudnia, to w naszej parafii obchodzić je będziemy w niedzielę 1 stycznia. W czasie każdej Mszy św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i  błogosławieństwo małżeństw. Zachęcamy aby małżonkowie w tym dniu przyszli do kościoła razem.
  8. Z prasy katolickiej polecamy: „Gościa Niedzielnego” numer podwójny w cenie 15zł.oraz „Niedzielę” a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego” (od tego numeru będzie po 7 zł.) Są też do nabycia kalendarze diecezjalne na 2023 r.
  9. Od środy po świętach rozpoczniemy wizyty duszpasterskie zwane kolędą.W tym roku rozpoczniemy kolędowanie wśród mieszkających po stronie południowej od torów. Na kolędę przygotowujemy kropidło i wodę święconą. Dużym ułatwieniem dla kolędujących księży będzie, jeśli furtka czy brama do posesji będzie na czas kolędy otwarta.  W okresie kolędy Msze św. wieczorne  od poniedziałku do piątku będą o godz. 19.00. Kancelaria w godzinach wieczornych nie będzie czynna.

PROGRAM KOLĘDY

ŚRODA – 28 GRUDNIA 2022 (trzech księży)

godz. 930  – ul. WARSZAWSKA, ZAMKOWA,  KUKUCZKI,
                              KOZERKI:  ORLICZ-DRESZERA, SATURNA