01 sty

01. 01. 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  01. 01. 2023 r.
I NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU NOWY ROK

1. Dziś Nowy Rok oraz pierwsza niedziela po Bożym Narodzeniu W naszej parafii to Uroczystość  Świętej Rodziny – święto patronalne naszej parafii. W czasie każdej Mszy św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i  błogosławieństwo małżeństw.
  2. Uroczystość Świętej Rodziny to święto Domowego Kościoła. W naszej parafii działają dwie wspólnoty. Życzymy uczestnikom tej formacji małżeństw aby Święta Rodzina była wzorem w wypełnianiu misji rodziny chrześcijańskiej.
  3. Msza św. z modlitwą wypominkową w poniedziałek o godz. 19.00.
  4. W piątek 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana Świętem Trzech Króli. Msze św. według porządku niedzielnego o godz. 8.30, 10.30, 12.00, 18.00. Na każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła. Kredę i kadzidło będzie można nabywać na stoisku. Taca w tym dniu przeznaczona będzie na misje. W tym dniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź w czasie każdej Mszy św. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje powstrzymanie się od pokarmów mięsnych.
  5. W Święto Trzech Króli młodzież i rodziny z dziećmi wybierające się do Lizbony na Światowe Dni Młodzieży zapraszają po Mszy o godz. 10.30 i 12.00 na wspólne kolędowanie. Będą zbierać ofiary do puszek na wsparcie finansowe wyjazdu.
  6. Z prasy katolickiej polecamy : „Niedzielę” oraz dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”. Można nabywać kropidła kolędowe.
  • Kontynuujemy wizyty duszpasterskie zwane kolędą. Na kolędę przygotowujemy kropidło i wodę święconą. Dużym ułatwieniem dla kolędujących księży będzie, jeśli furtka czy brama do posesji będzie na czas kolędy otwarta.  W okresie kolędy Msze św. wieczorne  od poniedziałku do piątku będą o godz. 19.00. Kancelaria w godzinach wieczornych nie będzie czynna.

PROGRAM KOLĘDY

PONIEDZIAŁEK – 2 STYCZNIA 2023

godz. 930  – ul. GDYŃSKA (n-ry  parzyste)

godz. 1600– ul. GDYŃSKA (n-ry  nieparzyste),