27 gru

25.12.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA  25. 12. 2017 r.

 1. Dziś Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Przychodzimy, aby pokłonić się Bożemu Dziecięciu, tak jak czynili to pasterze. Bóg zapłać za pomoc w przygotowaniu do uroczystości księżom i wszystkim tym, którzy pomogli w dekoracjach żłóbka i kościoła:  pracownikom parafii, członkom wspólnot parafialnych, P. Tadeuszowi Bodychowi, P. Józefowi Brodeckiemu, P. Piotrowi Wojciechowskiemu. Dziękuję tym, którzy ofiarowali choinki zaś P. Andrzejowi Romanowskiemu i strażakom za ich przywiezienie.
  Za ofiarowane stroiki na  ścianach  świątyni dziękujemy Pani Edycie Ryczałek.
  Piękne były śpiewy chóru na Pasterce, dziękuję wszystkim chórzystom i dyrygentowi P. Karinie Borządek.

Zachęcamy do nawiedzenia Pana Jezusa w żłóbku. Możemy poczuć się jak byśmy byli w Betlejem. Chociaż drzwi mieszkańców Betlejem były zamknięte dla Bożego Dziecięcia, niech będą otwarte dla Bożej Dzieciny drzwi naszych serc.

Dziś porządek Mszy Św. tak jak w niedzielę, a o godz. 1200  uroczysty chrzest.

 1. W dniu jutrzejszym święto Świętego Szczepana. Msze Św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Ofiary składane tego dnia na tacę zostaną przeznaczone na Dom Kapłana Seniora, gdzie przebywają też byli proboszczowie naszej parafii – ks. Jerzy Bors i ks. Henryk Krzeszowski.
 2. W środę święto św. Jana Ewangelisty. Zgodnie z tradycją w tym dniu poświęcane jest w kościele wino, którego możemy zakosztować na pamiątkę tego, że zatrute wino podane św. Janowi, po tym jak je pobłogosławił, nie zaszkodziło mu.
 3. W przyszłą niedzielę Święto Św. Rodziny, święto patronalne naszej parafii. Słowo Boże wygłosi ks. Jerzy Gugała, pallotyn. W czasie każdej Mszy św. błogosławieństwo małżeństw, prosimy aby małżonkowie przyszli w tym dniu do kościoła razem.
 4. W ostatnim dniu roku 2017 Zapraszamy na Mszę św. o godz. 1800 i nabożeństwo dziękczynne za wszystkie otrzymane łaski w tym mijającym roku. Zanim udamy się na sylwestrowe zabawy najpierw przyjdźmy podziękować Bogu.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny( w cenie 8 zł), Mały Gość Niedzielny.
 6. Od czwartku po świętach rozpoczniemy wizyty duszpasterskie zwane kolędą.
  W pierwszych dniach będę kolędował tylko ja. Ks. Dariusz przygotowuje się do przeprowadzki, a ks. prałat Tadeusz ze względów zdrowotnych nie może kolędować. Nowy ksiądz, który będzie nam pomagał w pracach duszpasterskich przyjdzie dopiero w Nowym Roku. Na kolędę przygotowujemy kropidło i wodą święconą. Ofiary składane z racji kolędy, po przekazaniu należnej części na seminarium, przeznaczymy na dalsze prace przy Domu Parafialnym. Program kolędy wywieszony jest w gablocie ogłoszeń i podany na stronie internetowej parafii.

 

PROGRAM KOLĘDY     JAKTORÓW KOLONIA

 CZWARTEK – 28 GRUDNIA

godz. 930  – ul. Armii Krajowej, Fieldorfa, Okulickiego

godz. 1600–ul. Nowowiejskiego, Podlaska, Bolesława Śmiałego, Kilara

PIĄTEK – 29 GRUDNIA

godz. 930  – kolęda odwołana

godz. 1600 – ul. Moniuszki

 SOBOTA – 30 GRUDNIA

godz. 930  – ul.: Żyrardowska, Paderewskiego