01 sty

31. 12. 2017 + kolęda

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE. UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ RODZINY  31. 12. 2017 r.

1. Dziś Święto Św. Rodziny, święto patronalne naszej parafii. Gościmy ks. Jerzego Gugałę, który głosi dziś Słowo Boże. W czasie każdej Mszy św. błogosławieństwo małżeństw,.
  2. W tym ostatnim dniu roku 2017 zapraszamy po Mszy św. o godz. 1800 na nabożeństwo dziękczynne za wszystkie otrzymane łaski w tym mijającym roku. Zanim udamy się na sylwestrowe zabawy najpierw przyjdźmy podziękować Bogu.
  3. Jutro Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. tak jak w niedzielę.
  4. W tym tygodniu Pierwszy czwartek, piątek i sobota w miesiącu. Przypominamy o Komunii Pierwszopiątkowej. Spowiedź przed i w czasie Mszy św.
  • W sobotę święto Objawienia Pańskiego, zwane Świętem Trzech Króli. Msze Św. tak jak w niedzielę. Na każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła. Taca będzie przeznaczona na misje.
  1. Przedstawienie jasełkowe „Podążajmy za królami” przygotowane przez rodziców ze wspólnot odbędzie się w święto Trzech Króli o godz. 1900. Zapraszamy dorosłych i dzieci.
  2. Dziekan zaprasza na pierwszy w Żyrardowie Orszak Trzech Króli, który odbędzie się w sobotę, 6 stycznia. Orszak wyruszy o godz. 10:15 sprzed Kościoła Wniebowstąpienia Pańskiego (ul. Żeromskiego) do Kościoła Św. Karola Boromeusza i dalej do Kościoła Matki Bożej Pocieszenia. W orszaku uczestniczył będzie Biskup Łowicki Andrzej Dziuba
  3. Spotkanie opłatkowe Grupy Misyjnej w niedzielę 7 stycznia po Mszy św. o godz. 830. Spotkanie opłatkowe Kół Żywego Różańca w niedzielę 14 stycznia po Mszy o godz. 1200.
  4. Następne Światowe Dni Młodzieży organizowane są w Panamie. Młodzież przygotowująca się do tego wyjazdu będzie organizowała w przyszłą niedzielę zbiórkę do puszek na pomoc dla wyjeżdżających.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedziela, Mały Gość Niedzielny.
  6. Żegnamy dziś Ks. Dariusza Drzewieckiego, który już od jutra obejmuje funkcje proboszczowskie w parafii Jeruzal Skierniewicki. Serdecznie dziękujemy ks. Dariuszowi za gorliwą prace w naszej parafii, za opiekę nad ministrantami, pracę we wspólnotach Odnowy w Duchu św. Kościoła Domowego i Neokatechumenatu, za prowadzenie Mszy św. z udziałem dzieci, za wszelkie wyświadczone dobro. Życzymy na nowej placówce błogosławieństwa Bożego i życzliwych parafian.
  7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Marię Teresę Chechłacz. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…..
  8. W czasie trwania  wizyt kolędowych kancelaria czynna tylko w godzinach porannych lub ok. godz. 1500. Program kolędy wywieszony jest w gablocie ogłoszeń i podany na stronie internetowej parafii.

PROGRAM KOLĘDY

WTOREK – 2 STYCZNIA

godz. 930  -ul.. Wysockiego i Kościuszki

godz. 1600 – ul. Powstańców.

ŚRODA – 3 STYCZNIA

godz. 930  – ul. Szymanowskiego i Wieniawskiego

godz. 1600 – ul. Chmielowskiego, Skrzetuskiego, Kmicica, Zagłoby

CZWARTEK – 4 STYCZNIA

godz. 930  – ul. Sygietyńskiego, Brzozowa.

godz. 1600 – ul. Ketlinga, Oleńki, Wołodyjowskiego.

PIĄTEK– 5 STYCZNIA

godz. 930  – ul. Chopina.

godz. 1600–ul. Fabryczna.