24 kwi

25. 04. 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 25. 04. 2021 r.
IV NIEDZIELA WIELKANOCY- DOBREGO PASTERZA

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na Seminarium Duchowne w Łowiczu.
 2. W czwartek 29 kwietnia wspomnienie Św. Katarzyny Sieneńskiej – patronki Europy. Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie drugiej wojny światowej.
 3. Od soboty nabożeństwa majowe codziennie o godz. 1730. Jeśli nie może ktoś uczestniczyć w nabożeństwie w kościele, zachęcamy do modlitwy w domu. Tradycją jest śpiew litanii do Matki Bożej przy kapliczkach. Zachęcamy do podtrzymania tej tradycji i zatroszczenia się o kapliczki przydrożne.
 4. Święto św. Józefa Robotnika przypada 1 maja. W czasie Mszy św.
  o godz. 700 i 1800 modlić się będziemy w intencji ludzi pracy.
 5. W niedzielę 2 maja obchodzone jest Święto Flagi. Zachęcamy do wywieszenia flag przy naszych domach.
 6. Ze względu na ograniczenia liczby osób w świątyni w dalszym ciągu będziemy w niedzielę sprawować Mszę o godz. 7.00 oraz transmitować Mszę św. z naszego kościoła o godz. 12.00 na: Facebooku  i You Tube 
 7. Uczestnicząc duchowo we Mszy św. za pośrednictwem mediów przeżywajmy ją tak, jakbyśmy byli obecni w kościele. Jeśli jesteśmy w stanie łaski uświęcającej Komunię Św. możemy przyjąć duchowo.
 8. W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na dłoń. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o dezynfekcji rąk wchodząc do świątyni. W świątyni należy zachować odpowiedni dystans.
 9. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci.  
 10. W ostatnim czasie pożegnaliśmy w parafii : + Jolantę Żołek, + Ryszarda Janowskiego. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…