17 kwi

18. 04. 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 18. 04. 2021 r.
III NIEDZIELA WIELKANOCY

1. Dziś rozpoczynamy XIII Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Zgromadzeni na świętej Wieczerzy”. Organizowane dziś Piąte Narodowe Czytanie Pisma świętego zachęca nas do lektury Pisma Świętego. Do rozważania proponowany jest fragment Ewangelii według Św. Marka. Tekst wyłożony jest na stoliku z gazetami. Polecamy też książeczkę „Krótka zachęta do czytania Pisma Świętego”, którą możemy otrzymać gratis.
  2. W piątek 23 kwietnia  Uroczystość Św. Wojciecha. Msza św. o godz. 7.00 i 18.00. Można spożywać pokarmy mięsne.
  3. W przyszła niedzielę taca na Seminarium Duchowne w Łowiczu.
  4. Ze względu na ograniczenia liczby osób w świątyni w dalszym ciągu będziemy w niedzielę sprawować Mszę o godz. 7.00 oraz transmitować Mszę św. z naszego kościoła o godz. 12.00 na: Facebooku  i You Tube
  5. Uczestnicząc duchowo we Mszy św. za pośrednictwem mediów przeżywajmy ją tak, jakbyśmy byli obecni w kościele. Jeśli jesteśmy w stanie łaski uświęcającej Komunię Św. możemy przyjąć duchowo.
  6. W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na dłoń. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o dezynfekcji rąk wchodząc do świątyni. W świątyni należy zachować odpowiedni dystans.
  7. Osoby przeżywające trudności, z którymi sobie w życiu nie radzą, czują się osamotnione w problemach a chcą, by inni modlili się w ich sprawie, mogą skorzystać z MODLITWY WSTAWIENNICZEJ. Bracia i siostry ze wspólnoty Odnowy w Duchu Św. Efraim zapraszają w każdy pierwszy wtorek miesiąca na Mszę Św. o godz. 18.00. Po Mszy rozpoczęcie spotkania  przy krzyżu pod chórem. Jeśli ktoś chce wcześniej nawiązać kontakt z osobami posługującymi modlitwą wstawienniczą, porozmawiać lub o coś zapytać może zadzwonić lub napisać e-mail: tel. 886 544 928 e-mail modlitwa2021@o2.pl . Informacja na plakacie w gablocie ogłoszeń.
  8. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci.  Na stoisku możemy otrzymać darmowe maseczki medyczne.
  9. W ostatnim czasie pożegnaliśmy w parafii :+ Marię Ruszkowską. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…