10 kwi

11. 04. 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 11. 04. 2021 r.
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Bóg zapłać za ofiary na inwestycje parafialne.
  2. Dziś Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Święto patronalne Caritas Po Mszy zbiórka do puszek na Caritas.Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.
  3. Msza św. za zmarłych z modlitwą wypominkową w poniedziałek o godz. 18.00
  4. Ze względu na ograniczenia liczby osób w świątyni w dalszym ciągu będziemy w niedzielę sprawować Mszę o godz. 7.00 oraz transmitować Mszę św. z naszego kościoła o godz. 12.00 na: Facebooku  i You Tube
  5. Uczestnicząc duchowo we Mszy św. za pośrednictwem mediów przeżywajmy ją tak, jakbyśmy byli obecni w kościele. Jeśli jesteśmy w stanie łaski uświęcającej Komunię Św. możemy przyjąć duchowo.
  6. W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na dłoń.. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o dezynfekcji rąk wchodząc do świątyni. W świątyni należy zachować odpowiedni dystans.
  7. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci.  Na stoisku możemy otrzymać darmowe maseczki medyczne.
  8. Od 1 kwietnia trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań,  który jest obowiązkowy dla każdej osoby. Podstawową metoda jest samospis internetowy. Osoby nie mające komputera czy internetu mogą zgłaszać się do Urzędu Gminy.  Więcej informacji na plakacie w gablocie ogłoszeń oraz na infolinii 22 2799999 lub www.spis.gov.pl
  9. Ochotnicza Straż Pożarna w Jaktorowie organizuje zbiórkę złomu
    dn. 17 kwietnia 2021 roku. Można go dostarczyć na teren OSP albo zostanie odebrany ze wskazanego miejsca po zawiadomieniu telefonicznym lub SMS pod nr tel. 512 284 739 lub 881 914 937. Zebrane środki przeznaczone będą na remont garażu OSP. Informacja na plakacie w gablocie ogłoszeń.
  10. W ostatnim czasie pożegnaliśmy w parafii : + Krzysztofa Zarzyckiego, + Barbarę Chechłacz, + Józefa Alekasandra Szlagę, + Czesława  Orackiego, + Krzysztofa Burzyńskiego. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…