01 maj

02. 05. 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 02. 05. 2021 r.
V NIEDZIELA WIELKANOCY

1. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 1730. Jeśli ktoś nie może uczestniczyć w nabożeństwie w kościele, zachęcamy do modlitwy w domu. Tradycją jest śpiew litanii do Matki Bożej przy kapliczkach. Zachęcamy do podtrzymania tej tradycji.
  2. W poniedziałek 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. tak jak w niedzielę.
  3. We wtorek wspomnienie Św. Floriana patrona strażaków. Wszystkim strażakom składamy serdeczne życzenia szczególnej opieki Świętego Patrona.
  4. Modlitwa Wstawiennicza w najbliższy wtorek po Mszy św. wieczornej.
  5. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Przypominamy o spowiedzi pierwszopiątkowej.
  6. W sobotę 8 maja Uroczystość Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika -patrona naszego kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
  7. Do uroczystości przygotowujemy się uczestnicząc w corocznym Nabożeństwie Adoracyjnym zwanym „40- Godzinnym Nabożeństwem”. W czwartek i piątek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do 18.00.
    Aby adoracja ta mogła mieć formę bardziej zorganizowaną zachęcamy do poprowadzenia modlitw według programu wywieszonego w gablocie ogłoszeń
    i na stronie internetowej. Wskazane godziny to propozycja, możemy przychodzić na adorację według naszych możliwości.
  8. Ze względu na ograniczenia liczby osób w świątyni w dalszym ciągu będziemy w niedzielę sprawować Mszę o godz. 7.00 oraz transmitować Mszę św. z naszego kościoła o godz. 12.00 na: Facebooku  i You Tube
  9. Uczestnicząc duchowo we Mszy św. za pośrednictwem mediów przeżywajmy ją tak, jakbyśmy byli obecni w kościele. Jeśli jesteśmy w stanie łaski uświęcającej Komunię Św. możemy przyjąć duchowo.
  10. W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na dłoń. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o dezynfekcji rąk wchodząc do świątyni. W świątyni należy zachować odpowiedni dystans.
  11. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci.
  12. Skargi na osoby przyprowadzające psy na cmentarz.