27 kwi

24. 04. 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  24. 04. 2022 r.
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA

1. Dziś Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Święto patronalne Caritas Po Mszy zbiórka do puszek na Caritas.Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.
  2. Pan Jezus objawiając się siostrze Faustynie zachęcał do odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego. W każdy piątek o godz. 15.00 odmawiamy wspólnie Koronkę w naszej świątyni. Dziś zapraszamy na uroczystą Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 z udziałem Chóru i Scholi parafialnej.
  3. W poniedziałek święto Św. Marka Ewangelisty.
  4. We wtorek Uroczystość Św. Wojciecha, głównego patrona Polski, przeniesiona z soboty w oktawie wielkanocnej.
  5. W piątek święto Św. Katarzyny Sieneńskiej. W tym dniu obchodzony jest dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie drugiej wojny światowej.
  6. Wspólnoty Domowego Kościoła zachęcały w Wielki Czwartek do modlitwy w intencji kapłanów. Kto chciałby podjąć taką intencję może wylosować obrazek z imieniem kapłana, za którego będzie się modlił. Obrazki na stoliku przy filarze pod chórem.
  7. W ramach formacji Drogi Neokatechumenatu uczestnicy zobowiązani są do podjęcia ewangelizacji wędrując od domu do domu i przepowiadając Dobrą Nowinę o Zbawieniu. Poczynając od tego tygodnia w czwartki, w godzinach wieczornych, możemy spotkać osoby, które będą nawiedzać rodziny naszej parafii. Osoby te będą miały zaświadczenia wystawione przez proboszcza.
  8. Wspólnota Efraim zaprasza do wyjazdu na Czuwanie Odnowy w Duchu św. w Częstochowie w dniu 21 maja 2022 (sobota). Zapisy w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. przy stoisku z gazetami. Koszt ok 70 zł od osoby. wpłaty przyjmowane będą przy zapisie. Zapraszamy wszystkich chętnych.
  9. Pielgrzymka do Medjugorie z naszej parafii z udziałem Ks. Pawła wyjeżdża w najbliższą sobotę.
  10. Do końca kwietnia był wskazany termin zgłaszania przedłużenia praw do grobu na naszym cmentarzu, bez naliczania należności za zaległe lata. Przedłużamy ten termin do końca maja. Po tym terminie będą naliczane zaległości za poprzednie lata, a niektóre groby bez opieki i zaniedbane będą likwidowane albo przeznaczane do powtórnego pochówku.
  11. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę”,Gościa Niedzielnego”, i „Małego Gościa Niedzielnego” i gratisowe „Dobre Nowiny”.