17 kwi

17. 04. 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  17. 04. 2022 r.
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1. Przeżywaliśmy święte Triduum Paschalne. Liturgia tych dni pomagała nam spotkać się z naszym Zbawicielem. Dekoracja Ciemnicy przypominała nam więzienie i osamotnienie Jezusa. Chcemy złączyć z Chrystusem nasze osamotnienia i cierpienia wynikające ze skutków pandemii.   W Grobie Pańskim kamienne skały zostają rozerwane przez Zmartwychwstałego Chrystusa, by mógł zostać z nami żywy, w Eucharystycznej postaci. Mimo różnych niepokojów ufajmy Bożej Miłości, bo zmartwychwstały Chrystus i w naszym życiu może skruszyć wszystkie przeciwności i dać nam nowe życie.
  2. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się we wspólne przygotowania zarówno liturgii jak i dekoracji: księżom, lektorom, ministrantom, pracownikom parafii oraz tym, którzy im pomagali. Dziękuję Panie Edycie Ryczałek za ułożenie kwiatów a Panu Nowakowskiemu z firmy „Mora” za materiały do dekoracji. Chórowi i Scholi dziękuję za ubogacenie liturgii pięknym śpiewem. Szczególne podziękowania należą się Strażakom za wartę przy Grobie Pańskim i udział w procesji rezurekcyjnej.
  3. Jutro drugi dzień Wielkanocy. Msze św. według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tace w tym dniu są przeznaczone na utrzymanie Domu Kapłana Seniora.
  4. W piątek w oktawie Zmartwychwstania można spożywać pokarmy mięsne.
  5. W sobotę 23 kwietnia Rejonowe Spotkanie Domowego Kościoła przeprowadzi ks. Grzegorz Krysztofik, który w 1971 roku był wikariuszem w naszej parafii. Główna Msza św. o godz. 12.00.
  6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na uroczystą Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
  7. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę”,Gościa Niedzielnego”, i „Małego Gościa Niedzielnego”.