30 kwi

01. 05. 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  01. 05. 2022 r.
III NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Obchodzone dziś VI Narodowe Czytanie Pisma Świętego pod hasłem „Pokój temu domowi (Łk 10,5) rozpoczyna Tydzień Biblijny z wezwaniem “Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego”.
  2. Dziś wspomnienie św. Józefa robotnika – patrona ludzi pracy. Polecamy opiece św. Józefa wszystkich pracujących.
  3. Od dziś nabożeństwa majowe codziennie o godz. 1730. Tradycją jest śpiew litanii do Matki Bożej przy kapliczkach. Zachęcamy do podtrzymania tej tradycji.
  4. W poniedziałek modlitwa wypominkowa w czasie Mszy św. o godz. 18.00.
  5. W poniedziałek przypada Święto Flagi. Pamiętajmy o wywieszeniu flag przy naszych domach.
  6. We wtorek 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. tak jak w niedzielę.
  7. Modlitwa wstawiennicza w najbliższy wtorek po Mszy św. wieczornej.
  8. W środę wspomnienie Św. Floriana patrona strażaków. Wszystkim strażakom składamy serdeczne życzenia szczególnej opieki Świętego Patrona. W intencji druhów strażaków z OSP Jaktorów modlić się będziemy 8 maja w czasie Mszy św. o godz. 12.00 z poświęceniem strażackiego sztandaru i wozów strażackich.
  9. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Przypominamy o spowiedzi pierwszopiątkowej.
  10. W niedzielę 8 maja Uroczystość Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika -patrona naszego kościoła.
  11. Do uroczystości przygotowujemy się uczestnicząc w corocznym Nabożeństwie Adoracyjnym zwanym „40- Godzinnym Nabożeństwem”. W piątek i sobotę zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do 18.00.
    Aby adoracja ta mogła mieć formę bardziej zorganizowaną zachęcamy do poprowadzenia modlitw według programu wywieszonego w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej. W piątek zapraszamy do poprowadzenia adoracji Koła Żywego Różańca a w sobotę przedstawicieli poszczególnych wiosek. Starajmy się tak wygospodarować czas aby znaleźć chwilę na osobistą modlitwę.
  12. Wspólnota Efraim zaprasza do wyjazdu na Czuwanie Odnowy w Duchu św. w Częstochowie w dniu 21 maja 2022 (sobota). Zapisy dziś po każdej Mszy św. przy stoisku z gazetami. Koszt ok 70 zł od osoby. Wpłaty przyjmowane będą przy zapisie.. Można też zapisywać się przez telefon:
    533 241 257. Zapraszamy wszystkich chętnych.
  13. W przyszłą niedzielę taca na Seminarium Duchowne w Łowiczu.
  14. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę”,Gościa Niedzielnego”, i „Małego Gościa Niedzielnego” i gratisowe „Dobre Nowiny”.
  15. W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłą + Izabellę Zajkowską . Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek….

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU
 NABOŻEŃSTWO CZTERDZIESTOGODZINNE

PIĄTEK    6 MAJA 2022

godz. 7.00                                 Msza św.
godz. 8.00                    Koło Misyjne
godz. 9.30                            Koło pw. Św. Maksymiliana
godz. 11.00                             Koło pw. Św. Franciszka
godz. 12.00                             Koło  pw. MB Częstochowskiej
godz. 13.00                             Koło pw. MB Nieustającej Pomocy
godz. 14.00                             Koło pw. Św. Józefa
godz. 15.00                 Koronka do Miłosierdzia Bożego

godz. 15.30                 Róża Św. Łucji i Św. Józefa.
godz. 16.30                             Koło Rodziców pw. Św. Rity
godz. 17.30                             nabożeństwo majowe
godz. 18.00                             Msza św.

SOBOTA 7 MAJA 2022

godz. 7.00                    Msza św.
godz. 8.00                   Budy Stare, Budy Zosine
godz. 9.00                    Budy Michałowskie
godz. 10.00                 Jaktorów
godz. 11.00                 Jaktorów Kolonia.
godz. 12.00                 Budy Grzybek
godz. 13.00                 Chylice Kolonia
godz. 14.00                 Chyliczki i Grabnik
godz. 15.00                 Koronka do Miłosierdzia Bożego
godz. 16.00                 Chylice
godz. 17.30                             nabożeństwo majowe
godz. 18.00                 Msza św.

NIEDZIELA    8 MAJA 2022
UROCZYSTOŚĆ ŚW. STANISŁAWA BISKUPA I MĘCZENNIKA