24 cze

23. 06. 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 23. 06. 2019 r.
 XII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Zakończył się rok szkolny, rozpoczęły wakacje. Życzymy dzieciom i młodzieży dobrego wypoczynku a jednocześnie przypominamy, że nie  powinniśmy robić wakacji od łączności z Panem Bogiem. Zachęcamy do spełniania praktyk religijnych w czasie wypoczynku wakacyjnego.
  2. Bóg zapłać wszystkim, którzy wzięli czynny udział w procesji Bożego Ciała i pomagali w jej przeprowadzeniu. Dziękuję także wszystkim, którzy uczestniczyli w poświęceniu krzyża przy ul. Skokowskiego i przyczynili się do jego postawienia.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa
     codziennie o godz. 1730.
  4. W poniedziałek 24 czerwca Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Msze św. w naszym kościele o godz. 700 i 1800.
  5. Zapraszamy na Nieszpory o Najświętszym Sakramencie i procesję zakończenia Oktawy Bożego Ciała w czwartek 27 czerwca o godz. 1730. Zachęcam ministrantów, dzieci w strojach komunijnych i asystę procesyjną  na procesję.  Po procesji poświęcenie wianków i Msza św.
  6. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o godz. 700, 900, 1800. Ze względu na uroczystość nie ma postu.
  7. W sobotę 29 czerwca Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.  Msze św. w naszym kościele o godz. 700, 900, 1800. Taca przeznaczona jest na tzw. „Daninę św. Piotra”, czyli do dyspozycji Stolicy Apostolskiej.
  8. W sobotę 29 czerwca będziemy gościć w naszej parafii Pielgrzymkę Trzeźwości z Radomia do Niepokalanowa. Zgodnie z tradycją podejmujemy pielgrzymów kolacją i przyjmujemy na nocleg. Prosimy Parafian o przyniesienie w sobotę 29 czerwca kanapek dla pielgrzymów na godz. 1630 oraz o przyjęcie pielgrzymów na nocleg. Do Niepokalanowa Pielgrzymi wyruszają w niedzielę o godz. 600.
  9. Przypominamy o rowerowej wyprawie historycznej, którą poprowadzi jaktorowski historyk Pan Jerzy Gmurski dziś od godz. 1500. Zbiórka przy krzyżu na ul. Chełmońskiego ( przy Kołaczku).
  10. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny (artykuł o naszym parafianinie Zdzisławie Kakietku), Mały Gość Niedzielny.
  11. Decyzją Władzy Diecezjalnej ks. Piotr Borowski, który pomagał nam w pracy duszpasterskiej otrzymał nominację na funkcję proboszcza parafii pw. MB Częstochowskiej w Grzymkowicach. Serdecznie dziękujemy ks. Piotrowi za wszelkie dokonania duszpasterskie w naszej parafii i życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej na nowej placówce. Ponieważ Dzień Imienin będzie ks. Piotr przeżywał w swojej parafii składamy już dzisiaj serdeczne życzenia imieninowe.
  12. W przyszłą niedzielę powitamy nowego wikariusza ks. Pawła Józwiaka.